RECENZE - funkční prádlo SCUTUM Wear

Datum: 19.02.2016 | Autor: Redakce PN

Dnes Vám přinášíme recenzi funkčního prádla značky SCUTUM Wear, které jsme pro vás mohli otestovat díky společnosti HQH. V recenzi se dočtete historii společnosti, která primárně dodávala špičkové vybavení pro potřeby protiteroristických jednotek, dále o složení oblečení a hlavně o jeho samotném testování.

 

Kdo je společnost HQH?

 

Společnost HQH SYSTEM byla založena v roce 1993 jako hlavní dodavatel anti-teroristického a moderního bezpečnostního vybavení pro ministerstva vnitra České a Slovenské republiky, ministerstva obrany, speciální jednotky, celní orgány a další státní složky. HQH SYSTEM je zapojeno do většiny státních výběrových řízení.

S odkazem na bohaté zkušenosti firmy v oblasti využití bezpečnostního vybavení v aktivních bojových situacích, působí společnost také jako konzultant a koordinátor v široké škále nových projektů pro výzkum a vývoj v tomto specifickém prostředí.

Pravidelně pořádá odborná školení se specializací na pokročilé obranné a bezpečnostní technologie vytvořené pro místní i celosvětový trh. Společnost je zástupcem většiny monitorovacích systémů, komunikátorů, proti-sledovacích zařízení, produktů sloužících k osobní ochraně a k ochraně majetku. Produkty dodává policii, speciálním jednotkám, EOD a státním složkám pro vyhledávací účely. V závislosti širokou škálu zastoupených produktů se úspěšně zaměřují i na komerční trh. Jsou provozovateli úspěšného obchodu HQH.cz

 

 

První dojmy z oblečení

Na recenzi nám byly poskytnuty dva kusy funkčního prádla značky SCUTUM Wear, a to triko s krátkým rukávem a triko s dlouhým rukávem. Již při prvním kontaktu nás velmi zaujal příjemný materiál, ze kterého je triko vyrobeno. Lehkost těchto triček nás až trochu zarazila. Velkou výhodou je, že toto funkční prádlo je vyráběno v černé a zelené barvě a tím pádem je použitelné u většiny bezpečnostních složek.

 

 

Funkční prádlo

Funkční prádlo je dnes součástí šatníku většiny lidí, kteří sportují, tráví čas v přírodě. Samozřejmostí je jeho využití i u pracovníků IZS a bezpečnostních složek, neboť právě tyto poslední dvě skupiny lidí potřebují mít při zaměstnání zachovaný tepelný komfort. Další požadavek je kvalitní odvod potu a to zejména z důvodu vysoké náročnosti jejich povolání.

 

 

Testování

Při našich testech byly obě trika nošena jak samostatně, tak jako spodní vrstva například pod bundu, nebo kombinézu. Při nošení jsme byly mile překvapeni, jak hezky trika sedí na těle. Doopravdy splňují požadavky na funkční prádlo, a to tím, že vám doslova vytvoří druhou vrstvu kůže. Svou funkci odvodu potu z těla splňovaly naprosto skvěle. Trika ani po celodenním nošení nezapáchala potem díky iontům stříbra, a to ani, když naši „ testři“ vykonávali náročnou činnost. Tepelný komfort tělu toto prádlo opravdu dopřeje. A to jak při nošení buď jako vrchní vrstvy, tak při nošení pod vrchní oděv.  Trochu jsme měli obavy, že trika budou špatně schnout při vysoké tělesné zátěži spojené s vyšší tvorbou potu. Trika nás však mile vyvedla z omylu. Schnuly doslova během chvilky. Při vyšší tělesné zátěži musíme vyzdvihnout i regulaci tělesného tepla, kterou materiály, ze kterých je funkční prádlo vyrobeno, zvládají na jedničku. Nemáte pocit, že se v triku přehříváte.

 

Technické vlastnosti prádla

Materiál se skládá z 98 % polyamid supplexu a 2 % lycry. Boční panely pro regulaci tělesné teploty jsou z 92 % polyesteru, 2 % polyamidu a 6 % lycry.

 

Vlastnosti SCUTUM Wear:

– komfortní střih

– ploché švy

– ionty stříbra zabraňující zápachu

– boční panely

– body mapping – přesné přilnutí na tělo pro eliminaci shrnování

– prodloužená délka trik (velkou výhodou je, že se trika nevyhrnují)

 

Závěr

Funkční oblečení značky SCUTUM Wear, naprosto splňuje dnešní náročné požadavky na tento typ oblečení. V testech obstálo bez jediné chybičky, kdy splnilo vše, co od funkčního prádla lze očekávat. Motto společnosti SCUTUM Wear je „Vaše druhá kůže“ a toto jejich produkty dodržují. Na závěr recenze je potřeba zmínit, že značka SCUTUM Wear je Česká, a jejich produkty jsou vyráběny v České republice.

 

Za možnost testu děkujeme obchodu HQH.cz

 

Funkční triko SCUTUM Wear s krátkým rukávem zakoupíte zde a to za cenu 950,- Kč

 

Funkční triko SCUTUM Wear s dlouhým rukávem zakoupíte zde a to za cenu 1250,- Kč

Štítky

recenze funkční prádlo SCUTUM Wear HQH

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3.7 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: