RECENZE - ENDELbags

Datum: 25.04.2021 | Autor: REDAKCE PN

Dnes vám přinášíme recenzi vybavení od značky ENDELbags a to konkrétně modelu přepravního pouzdra pro karabinu přes jedno rameno a brašny SHAMS. Recenzi tohoto vybavení Vám můžeme přinést díky společnosti ENDELbags. 

 

První dojmy ze společnosti ENDELbags

Pana Endela jsme oslovili, jako českého výrobce brašen a batohů na zbraně s žádostí o to, zdali by byl schopen vyrobit nám brašnu na zakázku, která by naprosto odpovídala vizi brašny pro ozbrojené složky sloužící v civilním oděvu. Pan Endel konstatoval, že to není žádný problém. Nastínili jsme mu myšlenku, kterou jsme konzultovali s mnoha příslušníky ozbrojených složek a pan Endel souhlasil se spoluprací. Dále jsme se domluvili na testu přepravního pouzdra na karabinu, které jsou mezi střelci čím dál tím více rozšířené. Poté jsme už jen s nadšením očekávali balíček s hotovými produkty.

 

 

RECENZE

Přepravní pouzdro na karabinu

 

Pouzdro již na první pohled je vyrobeno velmi kvalitně. Nikde neostávají nitě, jak je bohužel v dnešní době vidět i u renomovaných značek. Pouzdro má celkem dva úložné prostory. Hlavní prostor slouží u uložení karabiny. V našem případě se jednalo o Scorpion Evo. Jak vidíte na přiložené fotografii, tak se jedná o poměrně dosti nastrojené Evo podle požadavků střelce. I tak není žádný problém zbraň komfortně uložit do pouzdra. K zajištění zbraně slouží dvě poutka na suchý ZIP a je možno je libovolně upravovat a posouvat dle potřeby.

 

 

V přední části pouzdra najdeme další kapsu, která je uvnitř opatřena pružnými poutky na uchycení zásobníků a dalšího příslušenství. Tyto poutka jsou k batohu přichycena na suchý zip, takže je lze libovolně přesouvat, popřípadě vyměnit za jiná, například na krátkou zbraň. S přehledem se do těchto pouzder vejde 5 zásobníků právě do Eva.

 

 

Ramenní popruh a záda jsou vyztužená a pokryta 3D síťovinou. Vyztužení najdeme po celém obvodu pouzdra díky čemuž pouzdro hezky drží tvar, ale zároveň poskytuje zbrani kvalitní ochranu při přepravě. Nosný popruh díky své šířce 7 cm a kvalitnímu polstrování poskytuje komfortní nošení i při velké zátěži, kterou je zbraň a několik plných zásobníků. Popruh navíc při nošení zajistíte dalším plastovým trojzubcem, tedy při nošení nedochází k posunu pouzdra na zádech ani při prudké změně pohybu.

 

 

 

Brašna SHAMS

 

 

V případě brašny SHAMS jak jsme již uvedli, jsme se přímo podíleli na vývoji ve spolupráci s příslušníky ozbrojených složek. Již při rozbalování jsme byli velmi napnutí. Ale i přes velké očekávání nám brašna SHAMS po rozbalení a otevření vyrazila dech. Pojďme se tedy na brašnu podívat.

 

 

Na první pohled se jedná o brašnu, jaké vyrábí pan Endel běžně, ale jak jsme již uvedli, tato je specifická. Z vnější strany vidíme jen nosný popruh, tři kapsy a na zadní straně oka sloužící k připevnění na opasek.

 

 

V pření kapse nalezneme panel se suchým zipem k umístění například nápisu POLICIE. Kapsa je dostatečně velká například k uložení peněženky. Kapsa je opatřena jedním jezdcem zipu

 

 

Prostřední kapsa je taktéž na zip ovšem zde již s dvěma jezdci. Uvnitř kapsy najdeme organizér, který lze přesouvat bud na stranu blíže k tělu, nebo naopak, dle preferencí uživatele. Dále zde najdeme vnitřní kapsu na zip, kapsu a poutko například k přichycení karabiny.

 

 

A nyní k tomu nejdůležitějšímu, a to třetí největší kapse, která se nachází nejblíže k tělu. Brašna je opatřena zipem s dvěma jezdci, kdy zde nalezneme ještě oko sloužící k rychlému otevření kapsy. Jak jste již z brašen od pana Endela zvyklí, tak na straně u těla se nachází pouzdro na zbraň a zásobník. Protější strana je největší inovací. Najdeme na ní vazbu Ratan z 25mm pruženky pro libovolné (horizontální i vertikální) uchycení příslušenství. Toto řešení je ideální pro uložení čehokoliv od taktických pout, přes teleskopický obušek, nůž až po ramenní pásku k označení příslušnosti k ozbrojené složce. Jednoduše prostě máte vše libovolně po ruce. A nyní na další velkou změnu. Součástí Ratanové vazby je jeden gumový popruh, který z této vazby vyčnívá a je opatřen plastovým trojzubcem.

 

 

Tento popruh slouží k tomu, aby brašna, pokud jí máte umístěnou na opasku šla upevnit ke stehnu uživatele. Tímto se z brašny například v případě zákroku stane opaskové pouzdro na zbraň spojené s se stehenní platformou, na které již má uživatel připravené vše dle své potřeby.

 

Hodnocení

Testované přepravní pouzdro na karabinu musíme hodnotit velmi kladně. Jedná se o nenápadné řešení pro přenos zbraně, které zároveň poskytuje dostatečnou ochranu. A to zejména v místech, kde nechcete ostatní upozorňovat ostatní na to, že u sebe máte dlouhou zbraň. Uživateli poskytuje popruh komfortní nošení i poměrně těžké zbraně a zásobníků. Jako plus vidíme upravitelné uchycení zbraně v pouzdře, kdy si každý nastaví to, co mu vyhovuje.

brašny SHAMS jsme doslova nadšení. Brašna dle našeho naprosto splňuje to, co jsme od ní chtěli. Díky ní může mít u sebe příslušník ozbrojených složek sloužící v civilním oděvu u sebe vše co potřebuje, takovou svou malou kancelář, jak sami vidíte ve fotogalerii. Ale jistě své uplatnění najde i v soukromém sektoru, kde se jedná o skvělou volbu pro nošení EDC vybavení.

Jsme velmi rádi, že jsme měli možnost otestovat produkty pana Endela a již nyní můžeme prozradit, že se můžete již nyní těšit na další dva společné projekty našich novin a pana Endela.

Za možnost testu děkujeme obchodu ENDELbags

Štítky

vybavení brašna karabina test zbraň recenze ENDELbags pouzdro edc taška

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

10 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: