RECENZE - čištění BREAKTHROUGH

Datum: 17.05.2018 | Autor: Redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi novinky na trhu, kterou nabízí společnost HABRESTO  ARMS s.r.o. a to čištění od společnosti BREAKTHROUGH. Toto čištění je naprostou novinkou na českém trhu a můžete ho zakoupit od letošního roku. Toto čištění pro vás můžeme otestovat díky spolupráci se společností HABRESTO ARMS s.r.o. .  Tato společnost je naším novým dlouhodobým partnerem a můžete se těšit na recenze mnoha z jejich produktů.

Něco málo o společnosti HABRESTO ARMS s.r.o.

Společnost HABRESTO ARMS s.r.o. - Divize zbraně byla založena v roce 2016.  Věnujeme se především prodeji nových a moderních zbraní, střeliva, příslušenství a optiky. V ČR zastupujeme tyto značky : ATHLON OPTICS, PRIMARY ARMS, LALO, CANCAN CONCEALMENT a jsme distributoři čištění zbraní BREAKTHROGH CLEAN. Připravujeme pro vás kamennou prodejnu včetně kryté tunelové střelnice. Spolupracujeme s instruktory střeleckých kurzů ze společnosti TIREUR a GTAC.

 

 

První dojem z čištění BREAKTHROUGH

K prvnímu dojmu v případě čistících musíme uvést, že v sadě je vše hezky urovnané a vše sedí na místě jak má. V případě čistících přípravků nás hned napoprvé zaujalo hlavně to, že tyto prostředky jsou bez jakéhokoliv zápachu, kdy s tímto jsme se v případě konkurenčních prostředků ještě nesetkali.

 

 

Recenze čištění BREAKTHROUGH

MILITARY GRADE SOLVENT

Rozpouštědlo je naprosto bezpečné, bez zápachu, pomáhá odstranit ubytky hliníku, mědi, olova. Neznečišťuje dřevo, plasty.

Prostředek má sloužit k rozpouštění nečistot. Lahvička prostředku je opatřena rozprašovačem, což vidíme jako přínos při aplikaci. Tento způsob aplikace ušetří nejen samotný prostředek, ale také se díky této aplikaci prostředek kvalitně rozprostře na zbrani. Po aplikaci se přípravek nechá minutu působit. Poté použijeme čistící kartáček a zbraň vyčistíme. Následně vysušíme hadříkem z mikrovlákna. Poté aplikujeme jedno z nabízených mazadel. Kdy jsou na výběr buď olejová mazadla, nebo tukové.

 

 

BATTLE BORN HIGH-PURITY OIL

Olej je bez zápachu. 100% syntetický extra čirý nízkovizkózní olej. Netoxický, odolný korozi, pěnění. Odolný proti vysokým teplotám a náročnému prostředí.

Olej se aplikuje až po vyčištění solventem. Poté olej aplikujeme na kovové části zbraně, kde dochází ke tření a necháme olej 10 až 15 minut působit. Při aplikaci stačí opravdu jen slabá vrstva.

 

 

BATTLE BORN HP PRO OIL

Breakthrough® mazací olej vojenské kvality. Varianta PRO - s vyšší účinností a odolností proti teplotnímu namáhání. Nejprodávanější verze pro profesionály.

Olej je bez zápachu. 100% syntetický extra čirý nízkovizkózní olej. Netoxický, odolný korozi, pěnění. Odolný proti vysokým teplotám a náročnému prostředí.

Aplikace oleje je stejná jako v předchozím případě. Jen působení oleje je delší a to zhruba hodinu. U tohoto oleje spotřebujeme na namazání mnohem menší množství, čemuž je přizpůsoben také aplikátor ve tvaru jehly.

 

 

BATTLE BORN GREASE WITH PTFE

Syntetické tukové mazadlo vojenské kvality.

Mazivo s obsahem PTFE pro zvýšenou odolnost u extra namáhaných součástí.

Toto mazadlo je jediné na tukové bázi. Postup je naprosto totožný jako u mazacích olejů, jen u tukového mazadla není již potřeba přípravek nechávat působit.

K čistícím sadám musíme uvést, že je vše uloženo buď v platovém pouzdře, nebo v látkové sumce, takže máte vše jednoduše po ruce. Všechny tyto sady obsahují vše potřebně pro vyčistění dané ráže. Pokud však máte zbraně různých ráží, tak naleznete v nabídce i sady pro několik ráží najednou. Toto bereme jako velký přínos, nemusíme nikdy hledat nic na čištění, ale jak jsme již napsali, vše je jednoduše při ruce. Zpracování čistících pomůcek je velmi kvalitní a i po několika vyčištění je vše jako nové. Nikdy žádná známka použití. Zmínit musíme i čistící šnůry BATTLE ROPE, které jsou dostatečně dlouhé a kartáčky na nich kvalitně vyčistí každou hlaveň. Po aplikaci MILITARY GRADE SOLVENT, kterého jsme použili opravdu malé množství na zanešené části zbraně, jsme ho nechali předepsaným způsobem působit. Již po chvilce je vidět jak stékají uvolněné nečistoty. Poté jsme zbraň vyčistili dodanou čistící sadou. Oproti běžným přípravkům došlo k většímu uvolnění nečistot ze zbraně. K produktům HIGH-PURITY OIL a HP OIL uvádíme, že po dodržení předepsaného způsobu aplikace se zbraň chová lépe. Její celkový chod je plynulejší a i po delším používání je na zbrani vidět po jejím rozebrání, že dochází k menšímu tření kovových ploch. U tukového mazání není tento rozdíl až tak velmi citelný.

 

 

Plusy a mínusy

+ kvalita zpracování

+ široký sortiment

+ žádný zápach

+ výborné čistící sady

+ velmi příznivá cena

+ různé velikosti balení

 

 

Závěr

Sortiment značky BREAKTHROUGH přinesl na český trh velmi kvalitní čistící sady, ve kterých naleznete vše, co potřebujete k vyčistění zbraně a to od vytěráků až po malé lahvičky olejů a to za příznivou cenu. Dále BREAKTHROUGH nabídl velký výběr mazacích olejů, kdy tyto oleje kvalitně a dlouhodobě ochrání kovové částí zbraně, u kterých dochází ke tření. Což zajistí hladký chod zbraně. Po dlouhodobém testování musím konstatovat, že naprosto chápu, proč si americké ministerstvo obrany vybralo zrovna značku BREAKTHROUGH jako výrobce pro čistění zbraní.

 

Za možnost testu čištění značky BREAKTHROUGH děkujeme společnosti HABRESTO.

Čištění BREAKTHROUGH zakoupíte na stránkách společnosti HABRESTOZDE

FOTOGALERIE:

Štítky

sady BREAKTHROUGH čištění mazání recenze olej

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: