RECENZE - čelovka FENIX HM51R Ruby V2.0

Datum: 10.05.2022 | Autor: Redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi nabíjecí čelovky od výrobce FENIX a to modelu HM51R Ruby V2.0. Tuto čelovku pro vás můžeme otestovat díky obchodu KRONIUM, který je naším dlouhodobým a váženým partnerem. V recenzi se dočtete nejen technické specifikace tohoto výrobku, ale hlavně naše hodnocení.

 

První dojmy z čelové svítilny Fenix HM51R Ruby V2.0

Svítilna nám byla předána v malé plastové krabičce, která obsahuje samotnou svítilnu na popruhu, USB-C kabel, náhradní těsnící kroužek a návod. Kdybychom svítilnu neviděli v krabičce, tak bychom díky její váze měli pocit, že tam ani není. Svítilna je velmi malá, což se příjemně odráží na její váze. Vzhled bychom hodnotili jako velmi povedený.

 

 

Něco málo o svítilně.

Max výdrž 120 hod

Napájení 1xCR123A, 1x RCR123A, USB-C nabíjení

Počet režimů 9

Barva světla neutrální bíla (4000-5000 K), červená

Vodotěsnost IP68 (ponor 2 m)

Světelný zdroj Cree XP-G3, Everlight 2835

Hmotnost 80 g

 

 

Testy čelovky

Svítilnu Fenix HM51R Ruby V2.0 jsme pojali trochu jinak. Ze svítilny jsme udělali každodenního společníka. Díky jejím rozměrům není problém mít svítilnu neustále u sebe. Ale to jsme asi trochu předběhli. Svítilna je dodávána na jednom popruhu s reflexními prvky. Zde toto oceňujeme pokud čelovku berete jako sportovní doplněk. Pro taktické využití čelovky je zde možnost zakoupit i černý popruh. A nyní k tomu každodennímu využití. Svítilnu lze jednoduše sundat z popruhu a používat jí samostatně a popruh si dát například do batohu. Díky sundání se z Fenix HM51R Ruby V2.0  stává malá svítilna s kovovým klipem díky, kterému jí můžete přidělat například na popruh batohu, nebo například na molle vazbu taktické vesty. Svítilna má ve spodní části magnet a tedy jí lehce přichytit například na vozidlo. My osobně jsme svítilnu nosili normálně v kapse u kalhot.

 

Na těle čelovky naleznete jedno velké tlačítko, kterým jednoduše ovládáte vše od zapnutí, vypnutí až po volbu režimu. Dále na těle naleznete pod gumovou krytkou USB-C konektor sloužící k nabíjení a dále pak šroubovací dno, které umožňuje přístup k baterii.

 

Čelovka Fenix HM51R Ruby V2.0 má celkem devět režimů, a to pět režimů bílého světla  a čtyři režimy červeného světla. U bílého toku světla je potřeba vyzvednout maximální výkon 700 lumenů, který například poslouží k osvětlení velké vzdálenosti což se může hodit zejména při pátracích akcích. Tento výkon se ovšem sám po jedné minutě sníží na 500 lumenů, aby nedošlo k přehřátí svítilny. Ale výkon 400 lumenů, tedy druhý nejvyšší, je dostatečný na vše ostatní. U červeného režimu zde nalezneme tři světelné výkony a pak červené blikání a signál SOS.

 

Jelikož jsme měli možnost před sepsáním recenze čelovku Fenix HM51R Ruby V2.0 možnost testovat několik měsíců, tak nás doprovázela na pracovních akcích, ale i v soukromí například při nočních procházkách se psem. Jak jsme již uvedli svítilna má dostatečný výkon na sport i na práci.

 

 

Plusy a mínusy

+ váha svítilny, voděodolnost

+ dosvit a výkon svítilny

+ cena

+ záruka 5 let na čelovku, 2 roky na akumulátor

+ režimy

 

 

Závěr

Díky dlouhodobému testování můžeme s klidným srdcem říci, že při koupi svítilny Fenix HM51R Ruby V2.0 neuděláte určitě chybu. Najdete v ní společníka na sport, procházky, ale i skvělého pomocníka do práce, který vás nenechá na holičkách. Nejedná se o obyčejnou čelovku, ale vážně všestranný nástroj, který použijete díky magnetu při práci v dílně a nebo označení vozidla v případě nutnosti. Díky kovovému klipu svítilnu dáte na molle vazbu, a tedy jí maté vždy po ruce. A v případě nutnosti jen vyndáte popruh a svítilnu na něj nasadíte a máte plnohodnotnou čelovku. Zde musíme zdůraznit, že tento úkon zvládnete jednou rukou. Svítilna má velmi malé rozměry a hmotnost a proto vám nikdy při žádné činnosti nebude překážet.

 

Za možnost testu děkujeme obchodu KRONIUM.

Svítilnu zakoupíte za cenu 1 699 ,- Kč  na stránkách obchodu KRONIUM  ZDE

Štítky

taktická svítilna recenze test fenix kronium ČELOVKA RUBY V2.0 Fenix HM51R Ruby V2.0

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

10 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: