RECENZE - boty Prabos Falcon GTX

Datum: 16.11.2017 | Autor: redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi dalších bot společnosti PRABOS a to taktické obuvi S10436 FALCON GTX. Tuto obuv pro vás můžeme otestovat díky spolupráci se společností PRABOS. Tyto boty jsou jako jedny z mála z nabídky sortimentu s označením policie vybaveny podešví z materiálu VIBRAM. Samozřejmostí jako u všech bot této značky je i GORE-TEX membrána. 

 

Něco z historie společnosti PRABOS

Tradice koželužského průmyslu ve Slavičíně sahá k roku 1860, kdy zakladatel společnosti Japis Jan Pivečka začal zpracovávat usně a po I. světové válce zahájil výrobu obuvi. Po znárodnění v roce 1948 přešla společnost Japis pod správu n.p. Baťa a následně v roce 1952 byla začleněna do n.p. Svit Gottwaldov. Teprve v roce 1991 se závod transformoval jako samostatná divize společnosti a.s. Svit Zlín. 1.1.1993 získala společnost právní subjektivitu pod názvem Prabos a.s. Slavičín, postupně transformována na současnou Prabos plus a.s.

 

 

Boty do služby, každodenní společník do každé situace

Boty jsou součást výstroje, kterou nikdy neodkládáte. Je to váš společník, který je s vámi v jakémkoliv počasí a za jakékoliv situace. Na boty se musíte spolehnout ve sněhu, blátě, mokru, ale i mít jistotu, že při několika hodinovém stání na místě nebudete mít nohy jako kámen.

 

 

První dojem z obuvi FALCON GTX

Již po otevření krabice vás obuv zaujme elegantním ale přitom drsným vzhledem a kvalitou pracování. Při vyndání obuv z balení nás mile potěšila její hmotnost, která je neuvěřitelných 640 g. Boty vzhledem zaujmou na první pohled. A to zejména díky gumovým doplňkům.

 

 

Recenze obuvi FALCON GTX

Obuv FALCON GTX jsme vystavili stejným podmínkám, jakých se dočkají ve výkonu služby u bezpečnostních nebo ozbrojených složek. Takto to děláme vždy, když testujeme boty. Jak sami již z předchozích recenzí víte, tak boty ani trochu nešetříme. Zde jsme díky klimatickým podmínkám mohli skvěle otestovat i podrážku z VIBRAMu.

 

 

Co je VIBRAM

Základními vlastnostmi podešví Vibram je jejich odolnost proti oděru a přilnavost, které jsou funkční za nejrůznějších klimatických podmínek. Specifická pryžová směs, ze které je podešev vyrobena, se vyznačuje dlouhou životností, odolává prasknutí a zachovává si své vlastnosti na mokrém i suchém povrchu. Dále jsme boty tentokráte testovali i jinak a to při dálkovém pochodu, kdy byl terén velmi členitý. A nyní k samotné recenzi. Začněme pochodem, při kterém byl terén různorodý od lesů, po potok až po asfaltovou silnici. Při takových pochodech se zejména ukáže kvalita obuvi. Musíme konstatovat, že po ujitých dvou desítkách kilometrů jsme měli nohy jako v bavlnce. Bota byla příjemně měkká při došlapu. Z boty jsme neměli ani jeden puchýř. Při procházení potůčků se skvěle projevila GORE-TEXOVÁ podešívka, která zabránila průniku vody do boty. K VIBRAM podrážce musíme uvést, že její protiskluzové vlastnosti se potvrdili dokonale. A to i na mokré dlažbě, která je opravdu kluzká se podrážka chovala přilnavě, a nedošlo k podklouznutí nositele obuvi FALCON GTX. Dále se musíme vyjádřit k vzorku podrážky. Tento vzorek zajišťuje dostatečnou oporu při chůzi, ale i při běhu. A to v každém terénu. Zkoušena tato obuv byla jak na kamenech, tak i v bahnitém terénu. Dále je potřeba zmínit tepelný komfort, který bota přináší. Každý, kdo nosí boty několik hodin denně, jistě ví, že tato vlastnost obuvi je jedna z nejdůležitějších. Nikdo totiž nechce, aby se v místnosti nohy v botě ohřála a poté se při přechodu ven ihned ochladila. Toto se vám ani s obuví FALCON GTX  nestane. Boty vám zajistí celkem stálou teplotu pro nohy a tím dostatečný tepelný komfort, který snižuje únavu nohou, ale také je jedním z ukazatelů komfortu při nošení bot. Co dodat na konec recenze? Snad jen to, že jsme již měli možnost testovat několik druhů bot značky PRABOS a vždy jsme byly více než spokojeni. Určitě se už těšíme na další testování.

 

 

Něco o obuvi

Výrobní způsob:

lepená

 

Vkládací stélka:

anatomicky tvarovaná SOFTHEEL

 

Vrchový materiál:

RPU v kombinaci s hydrofobním textilem

 

Podešev:

VIBRAM ANANASI

 

Podšívka:

GORE-TEX® Performance Comfort

 

Použití:

Obuv vhodná do klimaticky náročného prostředí (vlhko a chladno)

 

Norma:

ČSN EN ISO 20347 E FO WR SRC

 

Hmotnost:

640 g

 

Velikost:

41 – 48

 

 

PLUSY A MÍNUSY

+ vzhled

+ kvalita

+ VIBRAM podrážka a podešev GORE-TEX

+ váha

- poněkud vyšší cena

 

 

Závěr

Obuv nás velmi mile překvapila kvalitou zpracování a hlavně komfortem, který poskytují svému majiteli. Materiál GORE-TEX naprosto dokonale splňuje svou funkci. Dále je tu podrážka z materiálu VIBRAM, který zajišťuje, že se bota opravdu neklouže a to za všech klimatických podmínek. Obuv FALCON GTX   je velmi kvalitní bota, která vás velmi mile překvapí svými vlastnostmi. Závěrem lze snad už jen dodat, že se jedná o český výrobek, který obstojí v konkurenci zahraničních značek a díky ceně, za kterou tuto obuv koupíte, je v porovnání cena kvalita zcela jistě i předčí.

 Za možnost testu obuvi FALCON GTX  děkujeme společnosti PROBOS.

 

Obuv FALCON GTX  zakoupíte na stránkách společnosti PRABOSZDE a to za částku 3390,- Kč.

 

fotogalerie:

Štítky

vibram boty obuv recenze taktické falcon gtx gore-tex Prabos

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: