RECENZE - blůza TRU TRU SPEC

Datum: 16.10.2018 | Autor: redakce PN

Dnes vám přinášíme recenzi blůzy TRU TRU SPEC, kterou pro vás můžeme otestovat díky společnosti BULLARMYSHOP. Má se jednat o blůzu, která je vhodná jak pro výkon služby, tak i na civilní nošení, tak jsme sami zvědavý.

 

Kdo je společnost BULL

Firma BULL se již od roku 1992 věnuje dovozu a prodeji oblečení a výstroje vojenského charakteru z USA. Od roku 2015, kdy došlo v naší firmě ke změně majitele, se snažíme v tomto trendu pokračovat. Náš sortiment jsme obohatili o dovoz vojenského a outdoorového oblečení a vybavení z Velké Británie, Francie, Itálie a Španělska. Své místo si našly i žádané značky českých výrobců.

Po celou dobu své existence dbáme na budování dobrého jména své značky a spokojenosti zákazníků. Prodáváme kvalitní produkty renomovaných výrobců. Díky tomu patří ke stálým zákazníkům především příslušníci jednotek rychlého nasazení Armády České republiky, speciální jednotky České policie a příznivci střelby, lovu, rybaření a turistiky, kteří nestrpí kompromisy při výběru své výstroje.

 

 

První dojem

Již poté co jsme blůzu TRU TRU SPEC vzali do rukou, tak nás mile překvapil materiál, ze kterého je blůza ušitá. Nejedná se standartní rip stop materiál, na který jsme zvyklý ze služby. Materiál, ze kterého je blůza ušitá, je na první dojem pevnější a příjemnější. Blůza je na první dojem velmi zajímavě řešená, tak uvidíme, jaké bude její nošení.

 

 

Co o použitém materiálu říká výrobce

Látku tvoří směs 65% polyesteru a 35% bavlny utkané ve vzoru RIP-STOP proti roztržení. Veškeré oblečení z tohoto materiálu lze používat celoročně. Materiál je barevně stálý, odolný proti blednutí, nemačkavý, vyžadující minimální žehlení. Z tohoto důvodu je používán v USA jednotkami SWAT a speciálními taktickými jednotkami a strážními službami.

 

 

Recenze

Jelikož blůza není standardně opatřena suchými zipy na zádech a hrudní části, tak blůzu lze nosit i v civilu, aniž byste na sebe nějak upozorňovali. Blůzu jsme testovali v letním a podzimním počasí, takže můžeme jednoduše zhodnotit tvrzení výrobce, že se jedná o blůzu na celoroční nošení. V obou ročních obdobích, kdy jsme blůzu testovali, bylo její nošení velmi příjemné a nestalo by se, že by v teplejším počasí docházelo k přehnanému pocení. V případě chladnějšího a větrnějšího počasí musíme konstatovat, že blůza zajistila dostatečný tepelný komfort a neprofoukla. Díky tomuto pevně věříme, že i v zimě v případě vhodně zvolené vrstvy, kterou budeme nosit pod blůzou, tak blůza bude poskytovat kvalitní vrchní vrstvu oděvu. Promokavost materiálu nemůže zhodnotit, jelikož k dešti během testů nedošlo a testovat toto umělým proudem vody není vhodné. Jak jsme již psali v úvodu, tak blůza TRU TRU SPEC není opatřena suchými zipy na umístění označení ozbrojené složky a dalších potřebných označení a to na zádech a hrudníku. Ale toto lze jednoduše vyřešit opatřením těchto zipů a jejich našitím popřípadě nažehlením na blůzu. Malé suché zipy jsou dokonce přiloženy v balení u blůzy TRU TRU SPEC.  My osobně jsme blůzu žádným suchým zipem neopatřovali, jelikož jsme jí nosili pod balistickou vestu. Mezi jednu z prvních věcí co na první pohled zaujmou, jsou kapsy na hrudníku. A to tím, že tyto kapsy jsou umístěny na šikmo s bočním uzavíráním na suchý zip. Toto zvláštní řešení má ulehčit přístup do těchto kapes ve chvíli, kdy máte na sobě balistickou vestu. Opravu se do těchto kapes díky tomuto řešení dá lehce dostat, což u normálních kapes s horním uzavíráním není možné.  Dále u blůzy TRU TRU SPEC nalezneme zajímavě řešený límeček. Tento jde nosit jak nahoře tak i dole. V případě volby nahoře ho lze zajistit suchým zipem. Mezi další příjemný bonus blůzy patří kapsy na loketní chrániče na každém rukávu. Na levém rukávu pod kapsou na loketní chránič nalezneme kapsu na tři propisky. Ale co oceňujeme nejvíce jsou kapsy umístěné na obou horních částí paží. Jedná se o poměrně velké kapsy opatřené po celé vnější straně suchým zipem. Lze zde jednoduše tedy umístit označení jednotky a popřípadě další panely například s krevní skupinou. Tato kapsa je uzavíratelná taktéž na suchý zip. Na tomto uzavírání nalezneme poutko, díky kterému lze kapsu jednodušeji otevřít. Kapsy jsou dostatečně velké, takže do nich bez problému umístit například šesti palcový telefon a k němu i další potřebné věci.  Pokud tyto všechny věci shrneme, tak musíme blůzu hodnotit velmi kladně, ale o tom až v závěru. Blůzu jsme měli možnost testovat několik měsíců, a jak uvádí výrobce, tak si blůza TRU TRU SPEC ponechala své vlastnosti i přes to, že byla několikráte vypraná.

 

 

Plusy a mínusy

+ kvalitní materiál

+ šikovně umístěné kapsy

+ stálost materiálu a barev

+ cena

 

-  pro někoho absence panelů suchého zipu na umístění označení

 

 

Závěr

Blůzu, jak jsme již uvedli, jsme testovali několik měsíců. Za tu dobu musíme konstatovat, že se jedná o velmi kvalitní výrobek. Kapsy jsou dokonale řešeny a jsou vždy přístupné. S blůzou můžete vyrazit do služby, ale také normálně ven. V obou případech blůza TRU TRU SPEC splní dokonale svůj účel, a to za příjemnou cenu.

Za možnost testu děkujeme obchodu BULLARMYSHOP.cz

 

Blůzu TRU TRU SPEC zakoupíte v obchodu BULLARMYSHOP zde a to za cenu 1749,- Kč

Štítky

recenze bunda taktocká TRU TRU SPEC blůza

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: