První vyléčení Ukrajinci se vracejí domů + komentář PN

Datum: 17.03.2014 | Autor: Pavel Novák - MVČR

Dnes, 17. března 2014, se domů začínají vracet první pacienti z Ukrajiny, kteří se zde léčili v rámci humanitárního programu MEDEVAC. Prvním dvěma pacientům zajistilo Ministerstvo vnitra letenky a ti  dnes běžnou linkou odletí zpět do své vlasti. Oba pacienti se od 27. února léčili ve Fakultní nemocnici Motol - první z nich na Chirurgické klinice 2. LF UK a druhý na Klinice otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK. Zdravotní stav obou ukrajinských pacientů je dobrý a jejich poranění se velmi dobře zhojila. 

 

První transport - MVČR

 

„Návrat prvních pacientů zpět domů je pozitivním znamením, že léčení probíhá dobře. Zranění ostatních ukrajinských demonstrantů jsou samozřejmě různě závažná, věřím však, že i oni se budou moci začít vracet do své vlasti ke svým rodinám a přátelům“, uvedl první náměstek ministra vnitra Jan Sixta.

 

Česká republika 27. února přivezla z Ukrajiny dvěma armádními speciály 27 pacientů a 6. března přivezl z Kyjeva armádní speciál dalších 11 pacientů. Pacienti měli různá středně těžká až těžká zranění – střelná zranění hrudníku, hlavy, zranění vnitřních orgánů apod. Nemocní Ukrajinci měli k dispozici špičkovou péči lékařských specialistů z Všeobecné fakultní nemocnice, Fakultní nemocnice Motol a Ústřední vojenské nemocnice.

 

Výběr pacientů obstarával Zastupitelský úřad ČR v Kyjevě ve spolupráci s neziskovou organizací Člověk v tísni. Jejich přeprava do ČR byla zabezpečena armádními letouny CASA  a Airbus v doprovodu specializovaného týmu vojenských lékařů a zdravotníků. Sociální asistence pacientům včetně tlumočení, pobyt rodinných příslušníků nezletilých pacientů a pobyt pacientů po ukončení léčby v České republice do doby návratu zabezpečuje Ministerstvo vnitra ve spolupráci s Arcidiecézní charitou Praha. 

 

 

Komentář POLICEJNÍCH NOVIN

 

Přejeme všem brzké uzdravení a doufejme, že našim politikům někdy dojde, že naši občané potřebující lůžka jsou i voliči!

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: