První vycvičený kůň z remontní stáje Policejního prezidia ČR

Datum: 07.04.2015 | Autor: Redakce PN, nprap. Bc. Ivana Nguyenová

Dne 31. 3. 2015 na základě hodnocení výcvikového střediska služebních koní Brno – Medlánky byl instruktory přezkoušen k zadání kategorie šestiletý nově vycvičený kůň. Po přezkoušení předal koně oddělení služební hipologie KŘP Zlínského kraje ředitel pořádkové policie plk. Martin Hrinko společně s ředitelem píseckého hřebčína Karlem Kratochvíle.

 

 

Vraník byl minulý rok v rámci veřejné zakázky nabídnut píseckým státním hřebčínem pro potřeby Policie ČR. Lenny nejprve prošel odborným výběrem a posouzením k vhodnosti pro výkon služby. K hlavním kritériím výběru patřil dobrý charakter bez stájových zlozvyků, ochota spolupracovat s jezdcem a především jeho výborný zdravotní stav.

„Na takovém předání nově vycvičeného koně jsem poprvé. Kůň, který pochází z našeho hřebčína, byl dnes výborně připraven a jsem hrdý na to, že tento vraník bude vykonávat policejní službu. Těším se do budoucna na další spolupráci se službou pořádkové policie,“ uvedl ředitel Karel Kratochvíle.

V rámci přezkoušení a prolongace kategorie byl instruktorkou dále předveden služební kůň Quido. Tento kůň byl dočasně převeden do remontní stáje v rámci rekonvalescence kvůli dýchacím potížím. Výcvikové středisko tedy neslouží jen pro výcvik nových koní, slouží také jako rehabilitační a rekonvalescenční centrum.

Remontní stáj ředitelství služby pořádkové policie je nástupcem v minulosti zrušeného výcvikového střediska a byla zřízena dne 1.10.2014. Čtyřčlenný personál remontní stáje od té doby zajišťuje servis pro potřeby oddělení služební hipologie krajských ředitelství. Před zřízením střediska v Medlánkách byly kurzy pro policisty (jezdce) pořádány v civilních objektech na základě dohody s majitelem objektu.

Štítky

brno policejní kůn

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: