Při akci s krycím názvem Timothy bylo v úterý 26. listopadu 2013 kvůli nedovolenému ozbrojování zadrženo pět osob

Datum: 05.12.2013 | Autor: TZ PČR

Detektivové z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu SKPV se už na začátku letošního roku začali zabývat informacemi Vojenského zpravodajství směřujícími k domácí pravicově extremistické scéně na severní Moravě.
 
První úkony trestního řízení byly provedeny v květnu letošního roku a v průběhu prověřování se u konkrétních zájmových osob (z toho jeden voják) z Olomoucka a Bruntálska začalo potvrzovat i podezření na nedovolené ozbrojování. Detektivové podezírali pětici osob z toho, že bez patřičného povolení přechovávají zbraně a střelivo. Hlavní podezřelý pak měl podle informací detektivů mít doma, ve svém přechodném bydlišti a na pracovišti uschováno především větší množství střeliva a materiálu určeného k jeho výrobě (střelný prach, zápalky a střely). Zároveň měl střelivo na objednávku obstarávat a zároveň sám buď doma, nebo v zaměstnání vyrábět.
 
V ranních hodinách dne 26. listopadu 2013, na základě poznatků shromážděných v průběhu šetření a prověřování, zadrželi detektivové ÚOOZ SKPV společně s dalšími složkami PČR celou pětici podezřelých. Při následných domovních prohlídkách bylo skutečně zajištěno několik nelegálních krátkých i dlouhých střelných zbraní, tlumič výstřelu, několik desítek kusů elektrických rozbušek, komponenty k zařízení na přebíjení střeliva, velké množství již vyrobeného střeliva a desítky kilogramů střelného prachu, tisíce kusů zápalek, střel a prázdných nábojnic. Zajištěny byly také materiály s extrémně pravicovou tématikou.
 
Na konci listopadu letošního roku vyšetřovatel ÚOOZ zahájili trestní stíhání všech pětmužů ve věku od 26 do 33 let pro nedovolené ozbrojování, za což jim v případě prokázání viny hrozí podle konkrétního podílu na trestné činnosti tresty odnětí svobody v rozmezí od dvou do osmi let. S ohledem k aktuálnímu stavu trestního řízení nebude ÚOOZ SKPV v současné době sdělovat k případu jakékoliv bližší podrobnosti. Všichni obvinění nejsou stíháni vazebně. Případ dozoruje Okresní státní zastupitelství Bruntál.


foto: policie.cz
 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: