Představujeme: Glock 19 Ultralight – váží pouhých 369 gramů!

Datum: 30.12.2018 | Autor: Redakce PN, MV

Rakouský Glock byl vždy velice inovativní. Nicméně to, co nám bylo představeno teď v závěru roku nám vyrazilo dech. Jde o běžný Glock 19, který všichni důvěrně známe, ale oproti klasické verzi váží pouhých 369 gramů i se zásobníkem. Tím překonává i maličký Glock 42, který váží 390 gramů. Přídomek Ultralight mu tedy po právu patří.

 

 

Glock 19 vážící pouhých 369 gramů!

 

 
Glock 19 Ultralight nás skutečně překvapil. Jde o vývojovou verzi, která zřejmě nikdy neměla spatřit světlo světa a prodávat se, ale… opak je pravdou, ale o tom až na konci článku. Odlehčená verze vychází z třetí generace (nyní je již pátá, pozn.) a je pouze v jediné barevné úpravě, nečekejte tedy FDE, či ODG. Držet tento Glock v ruce je jako cestovat do budoucnosti. Ani to necítíte a to jde o plnotučný Glock s rozměry závěru 174mm, výškou se zásobníkem 127 mm a šířkou 30mm. Běžná třetí generace ovšem váží 650g se zásobníkem, tedy bezmála dvakrát tolik co G19 Ultralight!
 
 
 
 
Popisovat jednotlivé ovládací prvky nemá smysl, jde o klasickou trojku. Vše je tam, kde má. Pouze nás trochu překvapila povrchová úprava. Proti klasice je jiná. I při lehké manipulaci nesla známky opotřebení. G19 Ultralight působí poměrně chatrně a chladně! Doslova v ruce jako kdyby se měla každou chvíli rozpustit, což se nám u žádného jiného Glocku nestalo. Inu odtučňovací kůra si vybrala svoji daň. Nicméně picatinny rail kupříkladu působil poměrně odolně.
 
 
 
 
 
Zklamáním jsou i mířidla, jsou pouze nabarvená a navíc nijak kontrastně. Inu i zde se šetřilo… A na závěr nastal asi ten největší šok. Jindy bohaté příslušenství, obsahující dva zásobníky se zde smrsklo na pouhou papírovou krabici, vystlanou něčím, co nápadně připomíná slámu! Přes to vše je pouze přetažená papírová cedule s označením Glock 19 a na druhé straně výrobce a složení. Aha, vidíte a zde jsme u jádra pudla… Jde totiž o čokoládový model od Petra Filipce, který jako jediný na světě získal povolení k výrobě. Zklamaní? Nebuďte a udělejte si čokoládovou radost. A nám odpusťte trochu humoru na závěr roku :-) 
 
 
 
 
 
Klady:
+ zpracování
+ hmotnost se zásobníkem
+cena
 
Zápory:
- Povrchová úprava!
 
 
Glock 19 čoko edition zakoupíte u Petr Filipec Sweet Military
K.Světlé 558/6, 417 01 Dubí, tel.: 605 019 749
 
Cena 550,-
 
Můžete zakoupit zde na FB stránce Sweet Military
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

2.7 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: