Představení koncepce antikonfliktních týmů

Datum: 05.12.2018 | Autor: kpt. Eva Kropáčová

Ve dnech 27. – 29. listopadu 2018 proběhlo v srbském Bělehradu představení koncepce antikonfliktních týmů policie (dále jen „AKT“). Tohoto školení se v Bělehradě zúčastnilo 27 vybraných srbských policistů a policistek z řad pořádkové policie ze třech největších měst Srbska. Projekt předávání koncepce „AKT“ probíhá ve spolupráci s Odborem mezinárodní spolupráce a EU Ministerstva vnitra ČR, pod hlavičkou „Bezpečnostní rozvojové spolupráce“, který byl schválen prvním náměstkem ministra vnitra JUDr. Ing. Jiřím Nováčkem.

 

 

Českou delegaci v čele se styčným důstojníkem pro Srbsko, přijal náměstek policejního ředitele pan Golub GAČEVIC´, dále kancléř policejního ředitele pan Aleksandar VASILIJEVIC a náměstek ředitele pořádkové policie pan Momcilo SOVILJ, který se účastnil celého přednáškového bloku.

 

Ředitelství služby pořádkové policie Policejního prezidia ČR (dále jen „ŘSPP“), které zaštiťuje mezinárodní spolupráci v této oblasti, zastupoval za ředitele plk. doc. Ing. Martina HRINKA, Ph.D., MBA, koordinátor projektu pplk. Mgr. Martin KORYČANSKÝ, společně s metodikem pořádkových jednotek kpt. Bc. Leošem HÁJKEM.

 

Srbsko je tedy po Slovensku, Polsku, Ukrajině a Moldavsku další země, kam čeští policisté přijeli s nabídkou vybudování této významné složky pořádkové policie.

 

„Srbsko je země se zhruba 8 miliony obyvateli a hlavní město Bělehrad je co do počtu obyvatel stejné jako Praha, proto bychom rádi, a sice s malými změnami, zavedli do činnosti pořádkové policie podobný koncept policejního dialogu. Po analýze prezentací české policie jsme připraveni k další spolupráci,“ dodal náměstek policejního ředitele Golub GAČEVIC´.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: