Pražská muzejní noc v Muzeu Policie ČR

Datum: 06.06.2017 | Autor: Redakce PN

sobota 10. června 2017 od 19.00 do 1.00 hodin, autobusová linka č. 3 

Pražskou muzejní noc v  Muzeu Policie ČR zahájí Dixieland Hudby Hradní stráže a  Policie ČR. Návštěvníci se během „noci“ v programu Četníci nejen z Luhačovic přenesou do počátků První republiky. Experti z Kriminalistického ústavu Praha je seznámí s kriminalistickou balistikou. Opět po roce se setkají s neomylným Sherlockem Holmesem. Shlédnou ukázky z činnosti policistů, hasičů a záchranářů. Ústav organické chemie a biochemie AV ČR předvede postupy kriminalistů i zločinců.

 

Muzeum Policie ČR připravilo pro 14. ročník Pražské muzejní noci mimo stálé expozice zajímavé výstavy a bohatý doprovodný program.

 

Na výstavě Četníci z Luhačovic, připravené ve spolupráci s Českou televizí, budou k vidění stejnokroje hlavních hrdinů seriálu, kostýmy dalších protagonistů, rekvizity používané v jednotlivých dílech i vybavení četnické stanice. Návštěvníci si vyzkouší lůžka mladých četníků i tvrdé lože z cely. Výstava Svět Ochranné služby přiblíží aktuální činnost jednoho z elitních policejních útvarů. Osobitou formou zprostředkuje každodenní práci policistů a zaměstnanců útvaru při ochraně objektů, zastupitelských úřadů, chráněných osob nejen na území naší republiky, ale i ve světě. Nechá nahlédnout i pod pokličku mnoha podpůrných úseků služby, které zůstávají očím veřejnosti skryty a umožňuje i zhlédnutí řady archivních videoukázek práce policistů útvaru.  Součástí expozice jsou i modely známých historických budov Černínského paláce a Poslanecké sněmovny, které jako významná sídla státních institucí požívají nejvyššího stupně policejní ochrany a byly za účelem prezentace zapůjčeny Národním technickým muzeem. V rámci cyklu Unikáty z depozitářů budou na výstavě Zlaté české ručičky aneb Zakázaná tvořivost k vidění podomácku vyrobené a amatérsky upravované zbraně včetně unikátů jako je střílející opasek či tančík na dálkové ovládání.

 

V doprovodném programu se Četnická pátrací stanice Praha vrátí k oblíbenému seriálu České televize Četníci z Luhačovic a pro děti otevře četnickou školu s výukou předmětů důležitých pro výkon služby. Experti z Kriminalistického ústavu Praha seznámí s mikroskopováním nábojnic a hodně z blízka s palnými zbraněmi. V ukázkách Ústavu organické chemie a biochemie AV ČR poznáte postupy kriminalistů i zločinců a uvidíte, jak se orličtí vrazi zbavovali těl obětí. Sherlock Holmes s dr. Watsonem budou luštit záhadu zvláštních šifer, které připomínají tančící figurky. V programu nebudou chybět tradiční ukázky zásahů proti nebezpečným pachatelům. Záchranáři Česká Kamenice představí projekt 3 kroky pro život a procvičí se zájemci základní život zachraňující úkony. Záchranná brigáda kynologů Praha se představí ukázkami z výcviku záchranářských psů. Zástupci Hasičského záchranného sboru Praha poradí, jak se chovat za mimořádných událostí, seznámí s činností HZS hl. m. Prahy a ukážou osobní výstroj jeho příslušníků. Tradičně nebude chybět kapka protidrogové prevence s Národní protidrogovou centrálou. Policisté z oddělení prevence Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy poradí chodcům, cyklistům i motoristům, jak bez nehody zvládnout úskalí silničního provozu.
Speciálně pro děti je určena Muzejní skautská stezka – hry pro rozvíjení postřehu a paměti, vhodné jsou i některé z výše uvedených programů.

 

Kontakt pro další informace:
Květa Kůsová
Muzeum Policie ČR
Ke Karlovu 1, 120 00 Praha 2
e-mail: kusova@muzeumpolicie.cz
tel.: 721222513
www.muzeumpolicie.cz

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: