Pražané, připravte se na blokády v Praze. Taxikáři slibují kolaps dopravy

Datum: 22.09.2017 | Autor: Redakce PN

Jak se zdá, taxikářům v Praze došla trpělivost s řidiči alternativní dopravy UBER a vyhrožují blokádou Prahy. Mluvčí Sdružení českých taxikářů David Bednář oznámil, že pokud nebude vyslyšeno ultimátum, stovky vozů taxislužeb zablokují, nebo budou omezvat, či blokovat dopravu v Praze. Doufáme, jménem redakce, že taxikáři nehodlají dělat z obyvatel Prahy, ani návštěvníků Prahy de facto rukojmí. V opačném případě očekáváme adekvátní odpověď od odpovědných úřadů, která bude rázná a rychlejší, než při minulé blokaci magistrály...

 

 

To,co se poslední dny děje na letišti Václava Havla lze oznait za regulérní válku taxikářů a řidičů UBERu. Pravidelně lze spatřovat hlouček taxikářů, který obestoupí řidiče UBERu, následují výhružk, občas napadání a poškozování vozů. V tom lepším případě nalepeí řady samolepek illegal transport apod. Chápeme sice v některých ohledech rozhořčení řidičů, požadavek na zrovnoprávnění přístupu  podmínek, ale nelze chápat a schvalovat tyto a podobné kroky, které jsou na, či za hranou zákona.

 

Rovněž uvádíme vyjádření Asociace koncesionářů v taxislužbě, která se s názory a výhrůžkami neztotožňuje...

 

Komentář čestného předsedy AKT-ČR Karla Holcmana
k současnému dění v taxislužb
ě.

Magistrát HMP ve spolupráci s AKT- ČR do novely zákona č.111/1994 Sb. o silniční dopravě navrhli ustanovení o povinnostech a zodpovědnosti zprostředkovatelů, který mohl učinit samotné aplikace tzv. alternativních taxislužeb schovávajících se za sdílenou ekonomiku kontrolovatelné a postižitelné. 
Zprostředkovatelé a majitelé dispečinků byli zásadně proti. 
Proto nelze souhlasit s nátlakovou akci na primátorku i přes to, že na tyto tzv. alternativní taxislužby a sdílenou ekonomiku máme stejný názor. Provozovatelé taxi by si měli uvědomit, kdo je do teto situace dostal. AKT- ČR i MHMP čekají na rozhodnutí jak Evropského soudního dvora tak českých soudů a nadále mají zájem spolupracovat a to ne jen po právní linii. 

Karel Holcman
Čestný předseda AKT-ČR 

 

Doufáme v klidné nadcházející dny, či týdny a vyřešení celé záležitosti. Provozovatelé taxi služeb nemohou brát občany jako rukojmí a ztěžovat již tak komplikovanou dopravní situaci v Praze. Městská policie, stejně tak úředníci a policsté dělají co jen mohou, provádí kontroly, udělují pouty atp., nicméně nelze si myslet, že bude podobná nátlaková akce bez povšimnutí. V Praze existuje celá škála odtahvých služeb, které budou v případě potřeby jistě využity...

 

Redakce PN

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10