Prapor pro o.s. Veterán Policie ČR, položení kytice k uctění padlých

Datum: 30.04.2014 | Autor: por. Mgr. Soňa Štětínská

Dnes dopoledne proběhla v sadu J. A. Komenského v Moravské Ostravě vzpomínková akce u příležitosti 69. výročí osvobození města Ostravy a konce 2. světové války, kterou pořádalo statutární město Ostrava a Krajské vojenské velitelství Ostrava. Součástí slavnostní aktu k uctění hrdinů padlých při osvobozování Ostravy bylo pietní položení kytic a věnců k památníku a předání praporu občanskému sdružení Veterán Policie ČR a stuhy na prapor. 

 

Prapor - PČR

 

 

Prapor předal zástupci občanského sdružení Veterán Policie ČR ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje plk. Mgr. Tomáš Kužel. Prapor dekoroval stuhou hejtmana Moravskoslezského kraje jeho 1. náměstek JUDr. Josef Babka. K předání došlo u památníku Rudé armády, který je národní kulturní památkou. Je v něm uloženo 668 uren s popelem sovětských vojáků a českých občanů, kteří padli při osvobozování Ostravy v roce 1945.

 

Položení květin - PČR

 

Prapor byl pořízen pro prezentaci veteránů v rámci našeho kraje, kdy v současné době čítá krajská organizace přes 700 členů. Sdružení, jehož členy jsou bývalí policisté či příslušníci jiných bezpečnostních složek státu, směřuje primárně k udržování vztahů a kontaktů mezi bývalými a současnými příslušníky Policie ČR. K praporu je možné dodat, že občanské sdružení Veterán Policie ČR Praha reprezentuje republikový prapor, ze kterého se odvíjí rubová strana moravskoslezského praporu. Líc praporu pak tvoří znak Krajského úřadu Moravskoslezského kraje, který vyslovil s užitím znaku souhlas a podpořil tak jeho vznik. 


Součástí slavnostního dopoledne k uctění hrdinů padlých při osvobozování Ostravy bylo rovněž pietní položení věnců a kytic, přičemž za Policii ČR položil k památníku kytici ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje plk. Mgr. Tomáš Kužel. 

Štítky

veterán policie pieta občanské sdružení

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

1.3 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: