Policisté obdrželi medaile Za statečnost

Datum: 13.01.2016 | Autor: Redakce PN

V listopadu loňského roku vyznamenal v prostorách policejního prezidenta při slavnostním aktu policejní prezident brigádní generál Tomáš Tuhý dva policisty z Územního odboru Kolín - Obvodního oddělení Pečky. Oba policisté obrželi medaili Za Statečnost. Toto vyznamenání je nejcenější, které policista za svou karieru může obdržet.

 

 

 

Za co byly vlastně tito policisté vyznamenáni?

 

Byl první červencový den minulého roku a pprap. Václav Kopeček nastoupil svou první směnu na OOP Pečky. Kolegyní mu ten den byla pprap. Kristína Bázlíková. Hlídka projížděla v dopoledních hodinách obec Velim v rámci běžné hlídkové činnosti. Při tomto policisté ucítili ve vzduchu silný zápach kouře. Hlídce se po chvíli podařilo lokalizovat místo, ze kterého se linul hustý černý kouř. Proto se ihned vydali policisté k tomuto místu. Zde nalezli tři malé chlapce, kteří stáli v blízkosti požáru. Malé chlapce ihned pprap. Bázlíková odvedla z místa požáru do bezpečí ke služebnímu vozu, jelikož nadýcháním kouře mohlo dojít k ohrožení jejich životů. Podpraporčík Kopeček ihned začal tento požár hasit ručním hasícím přístrojem. Jelikož tento po chvilce došel, tak se vrátil ke služebnímu vozidlu, kde vzdal další hasící přístoj a vracel se zpět zhruba 300 metrů na místo požáru a pokračoval v hašení. Tuto cestu absolvoval ještě jednou. Ve chvíli, kdy mu došel poslední hasící přístroj a požár se dál šířil směrem k továrně a poli se stohy slámy, začal tento požár zadupávat.  S tím však musel po chvíli přestat, jelikož začal silně krvácet z nosu a dostavovali se i další příznaky nadýchání toxickým kouřem v kombinaci s práškovými hasícími přístroji. 

 

 

V tu chvíli se již na místo dostavili první jednotky Hasičského záchranného sboru, které požár dohasily. Jelikož se zdravotní stav pprap. Kopečka zhoršoval, byl zdravotníkem hasičské posádky ošetřen, neboť bylo zjištěno, že se v ohništi nacházely ohořené pneumatiky. Pprap. Kopeček byl připojen na kyslíkovou láhev, jelikož došlo k nadýchání toxickým kouřem a zranění dýchacích cest. Následně byla na místo přivolána Zdravotnická záchranná služba, která poskytla zraněnému policistovi další ošetření.

 

 

Pprap. Kopeček nám při rozhovoru sdělil, že i s odstupem času by postupoval stejně, jelikož je to náplní jeho práce. Dále vyjádřil spokojenost s tím, že se chlapcům nic nestalo. Tím vidí svou práci jako patřičně oceněnou. Ovšem udělením čestné medaile z rukou policejního prezidenta byl velmi poctěn. 

 

Za redakci Policejních novin chceme těmto policistům vzdát velký hold, jelikož s nasazením vlastních životů a bez váhání naplnili policejní motto Pomáhat a chránit

Štítky

Požár policie Medaile Za statečnost hrdinové Pečky

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5.2 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: