Policie pronásledovala ujíždějícího řidiče - Při akci zasahoval vrtulník, nasazeny byly i speciální jednotky a psovod.

Datum: 05.05.2014 | Autor: mjr. Mgr. Ivana Ježková

Královéhradečtí policisté v posledním období zaznamenávali nárůst krádeží motorových vozidel. V souvislosti s touto trestnou činností prováděli dlouhodobě bezpečnostní opatření. V rámci bezpečnostního opatření jsme vytipovali vozidlo, které by mohlo být s největší pravděpodobností odcizené.

 

Octavia v níž lapka ujížděl - PČR

 

V neděli 4. 5. v odpoledních hodinách policisté v lokalitě Hradce Králové toto vozidlo stavěli ke k silniční kontrole, řidič však na výzvu nereagoval a začal ujíždět z Hradce Králové směrem na Jaroměř. Policisté ho okamžitě pronásledovali a do akce se zapojily všechny hlídky, které koordinoval operační důstojník. Lustrací vozidla vyšlo najevo, že registrační značka neodpovídá typu vozidla a že se tedy jedná pravděpodobné o odcizené auto. Řidič jel velice riskantně a nebezpečnou jízdou ohrožoval nejen ostatní řidiče, ale i chodce. Vjížděl na chodníky a místy jel rychlostí až 180 km/hod. 

 

Nasazen byl i vrtulník


Při projíždění obcí Černožice hrozila vlivem vysoké rychlosti nebezpečná kolize, které se snažili pronásledující policisté zabránit, a přitom došlo k menšímu poškození dvou civilních aut. Řidič ujížděl po silnicích III. třídy a polních cestách směrem na Náchodsko. V Jaroměři se otočil a jel směrem na Rychnovsko. V jednu chvíli se pronásledované vozidlo policistů dokonce ztratilo. Proto byl do akce nasazen i policejní vrtulník. Odcizené vozidlo bylo nakonec nalezeno odstavené na Rychnovsku. Do dalšího pátrání po muži byl tedy přivolán také psovod, pohotovostní a eskortní oddíl a zásahová jednotka.

 

Vnitřek octavie - PČR

 

Muže na útěku se podařilo zadržet, a to i díky spolupráci místních občanů, asi 200 metrů od odstaveného odcizeného vozidla, kde se skrýval pod jiným zaparkovaným vozidlem. Celá akce trvala více než dvě hodiny.

 

 

Podezřelý skončil v cele

 

Devětatřicetiletý podezřelý muž z Královéhradecka skončil v policejní cele. S největší pravděpodobností právě tento muž stojí za zvýšeným nápadem krádeží aut. Policisté zjistili, že byl v minulosti podmínečně odsouzen za krádeže motorových vozidel až do roku 2016 a v dubnu 2014 nepravomocně odsouzen za krádež motorového vozidla. Dnes probíhají všechny vyšetřovací úkony včetně domovních prohlídek bytových i nebytových prostor a s největší pravděpodobností bude muž ještě dnes obviněn. Další informace poskytneme v průběhu dalšího vyšetřování.

Štítky

krádež policie

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: