Policejní prezident uctil památku hrdinů II. světové války

Datum: 06.05.2014 | Autor: plk. Ing. Jana Macalíková


Policejní prezident plk. Tomáš Tuhý se v pondělí 5.května zúčastnil pietního aktu u budovy Českého rozhlasu. Český svaz bojovníků za svobodu ho pozval, aby společně s nimi a dalšími významnými představiteli českého státu uctil památku padlých hrdinů pražského povstání z května 1945. Právě v tomto odboji sehráli velmi důležitou roli i příslušníci bezpečnostních sborů, zejména pražské policie, z nichž 8 zde padlo. Díky české policii a četnictvu mohl rozhlas nepřetržitě vysílat. Český svaz bojovníků za svobodu v pozvání adresovanému policejnímu prezidentovi doslova píše: „Policie České republiky je hrdou nositelkou těchto tradic.“

 

Pietní akt - PČR

 

V průběhu významného dne se uskutečnil další pietní akt, který uspořádalo Muzeum Policie České republiky, Krajské ředitelství policie hlavního města Prahy a Četnická pátrací stanice Praha v budově Muzea Policie České republiky. Památku 117 padlých a popravených pražských četníků a policistů, kteří zahynuli v době druhé světové války, uctila PhDr. Marcela Machutová, ředitelka Muzea Policie České republiky, plk. Ing. Zdeněk Bezouška, náměstek ředitele pro vnější službu Krajského ředitelství hlavního města Prahy a několik rodinných příslušníků zemřelých policistů.

 

Pietní akt a dobové uniformy - PČR


 
Vzpomínkové akty připomněly hrdinný postoj všech 700 českoskoslovenských policistů a četníků, kteří v letech 1938 až 1945 položili své životy za naši svobodu.
 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: