Policejní prezident předal nové čluny

Datum: 16.04.2015 | Autor: Redakce PN, Policejní prezídium

Ve středu dopoledne se na Poříčním oddělní Slapy uskutečnilo slavnostní předání sedmi pracovních prámů Pioner Multi, které pomohla spolufinancovat Evropská unie. V rámci projektu „Zvýšení akceschopnosti Policie ČR při řešení mimořádných události“ získají policisté celkem patnáct těchto prámů. Kromě přepravní kapacity osmi osob je jejich výhodou i schopnost plavby při plném naplnění vodou, nebo funkce záklopky, která umožňuje záchranu osob, vyprošťování předmětů z vody, výstup plavců, ale také potápěčů na palubu. Zajímavostí člunu je také kompletně vybavený záchranářský batoh, který obsahuje také defibrilátor.

 

 

Klíče od nových člunů předal policejní prezident brig. gen. Tomáš Tuhý za přítomnosti svého náměstka pro ekonomiku, plk. Petra Petříka, zástupcům šesti krajů, mezi kterými nechyběl plk. Václav Kučera, ředitel středočeské policie a ředitel jihočeských policistů plk. Miloš Trojánek.  Policisté tak získali další prostředek, kterým budou rychleji moci poskytnout pomoc zraněným a evakuovaným osobám. Plavbu na pracovním prámu si na Slapské přehradě vyzkoušel i sám policejní prezident.
 
V rámci projektu „Zvýšení akceschopnosti Policie ČR při řešení mimořádných události“který je financován z dodatečných prostředků Evropské unie, Evropského fondu pro regionální rozvoj, z integrovaného operačního programu, je v současné době vysoutěženo 16 zakázek z celkového počtu 22. Realizace projektu začala v květnu minulého roku a končí 31. listopadu 2015. Cena zakoupených prámů je 12,5 milionů korun. Dotace EU je ve výši 85%, zbývající část 15% podílu spolufinancování je hrazena z rozpočtu Policie ČR.
 
 
Velkou zásluhu na zajištění prostředků a realizaci jednotlivých nákupů mají pracovníci Kanceláře projektů a evropských dotací, kteří působí na Policejním prezidiu ČR. V rámci tohoto projektu se jim podařilo získat na moderní vybavení částku, která přesahuje jednu miliardu korun,“ řekl brig. gen. Tuhý.
 
Do konce tohoto roku se tak policisté dočkají i dalšího moderního vybavení. Například nových minibusů, kajutových plavidel, či vozidel pro specializované útvary.

Štítky

hlídka policie čluny pčr

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: