Policejní prezident jednal s policejními odbory - shromáždění s několika zásadními tématy

Datum: 16.05.2014 | Autor: Michal Voska

Policejní prezident plk. Mgr. Bc. Tomáš Tuhý se dnes zúčastnil pracovního jednání v rámci Shromáždění předsedů základních organizací Nezávislého odborového svazu Policie České republiky, které se uskutečnilo v budově Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Výstupy ze společného jednání pak na tiskovém brífinku, kromě policejního prezidenta, prezentoval první náměstek ministra vnitra Mgr. Jan Sixta, předseda NOS PČR JUDr. Milan Štěpánek a místopředseda NOS pro vězeňskou službu Bc. Josef Malý.

 

Jednání policejního prezidenta - PČR

 

První náměstek Sixta v úvodu shrnul témata jednání, kterými byly zejména oblast platů policistů a snaha Ministerstva vnitra ČR o zvýšení tarifů na úroveň roku 2010. Náměstek Sixta mimo jiné uvedl, že není možné, aby policisté, kteří nasazují své životy při ochraně zájmů občanů České republiky, nebyli za svou práci náležitě ohodnoceni a stejně tak nebyla přísně postihována trestná činnost páchaná proti policistům.

 

„Šlo o první příležitost k setkání s představiteli nezávislého odborového svazu v širším, celorepublikovém formátu. Diskutovali jsme o aktuálních problémech uvnitř Policie České republiky a prostor se otevřel i k odpovědím na dotazy zástupců jednotlivých regionů. Celkově dnešní jednání hodnotím jako velice přínosné a inspirativní pro další zlepšování podmínek pro výkon služby policistů“, uvedl plk. Tomáš Tuhý.

 

V neposlední řadě účastníci dnešního setkání diskutovali o personální situaci, kvalitě výstrojních součástek a dalším směřování Policie České republiky.

Štítky

vězeňská služba jednání policejní prezident

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: