Policejní pes v akci – Krást naftu z odstavených vozidel se nevyplácí

Datum: 02.04.2014 | Autor: nprap. Zuzana Týřová

Policisté na obvodním oddělení v Karlových Varech sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže, které se měl dopustit 39letý muž z Klášterce nad Ohří.

 

Policejní pes Ethor - PČR

 

Podezřelý muž měl v době od 26. 2. do 31. 3. 2014 celkem ve třech případech odcizit motorovou naftu.


 
V prvním případě měl dne 26. 2. 2014 v nočních hodinách v Karlových Varech na odstavném parkovišti u silnice I/6 ve směru do Karlových Varů, přesně nezjištěným způsobem a za použití násilí odstranit víčko z palivové nádrže u zde zaparkovaného nákladního vozidla značky Scania a z nádrže odcizit celkem 260 litrů nafty za necelých 9 tisíc korun.


 
Ve druhém případě měl dne 28. 3. 2014 v Karlových Varech na odstavném parkovišti pod golfem na silnici I/6 ve směru na Karlovy Vary u nákladního vozidla značky Mercedes vypáčit nezjištěným předmětem víčko u nádrže a odcizit z ní 550 litrů motorové nafty. Škoda na poškození víčka a na odcizení byla vyčíslena na necelých 16 tisíc korun.


 
V posledním případě se mu krádež nevyplatila. Dne 31. 3. 2014 na odstavném parkovišti u odbočky na Hůrky v Karlových Varech, na silnici I/6 směrem od Prahy se měl pokusit z odstaveného kamionu značky Man odcizit motorovou naftu, a to tak že měl vypáčit víčko od nádrže, přičemž byl vyrušen řidičem kamionu, který spal ve voze. Pachatel z místa utekl. Následně na místo přijela policejní hlídka a přivolán byl i policejní psovod. Jeho pes Ethor ihned na místě zachytil stopu, kterou sledoval směrem od silnice I/6 do hustého porostu asi 1 kilometr, kde označil ukrytý mobilní telefon. Po prozkoumání terénu nalezl i ukrytého pachatele. Podezřelý se snažil služebního psa odehnat a udeřit, na což pes reagoval zákusem do hýždí.

 

Podezřelý muž byl převezen k lékařskému ošetření do Karlovarské nemocnice. V kamionu se v tuto dobu nacházelo kolem 800 litrů nafty, kdy by v případě odcizení byla způsobena škoda necelých 30 tisíc korun. Za své jednání tak hrozí 39letému podezřelému muži až dvouletý trest odnětí svobody.

Štítky

krádeš nafty policejní pes Ethor psovod

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: