Policejní nůž KONOL Aeternus A - aktuálně

Datum: 13.04.2015 | Autor: Redakce PN

Před pár měsíci vznikla v hlavách pánů z KONOLu myšlenka na výrobu policejního nože. Jak bylo slíbeno, tak se i stalo, nůž byl otestován (viz předešlá recenze dále v textu) a aktuálně se pro Vás vyrábí. My si nyní ukážeme ukázku z nožířské výstavě v Praze, kde KONOL vystavoval...

Na obrázku vidíte aktuální stav výroby chlapců z KONOLu - nahoře novinka, která se právě testuje v Afghánistánu a je určena pro vojáky, pod ním zavírací nůž a následně policejní nůž AETERNUS P, který brzy udělá radost desítkám z vás! (ten malý prcek je ,,paleček"

 

 

 

R E C E N Z E

KONOL pro SPJ

Svoji představu o noži pro SPJáka, o tom, co bych chtěl, aby vydržel a zvládnul, jak by měl vypadat, jsem Honzovi nastínil už po telefonu a cca po 14 dnech jsem dostal prototyp na testování.

 

Na první pohled…………. zbraň, masivní čepel s úžasnou povrchovou úpravou (už dopředu se počítá   i s individualizací např. ČOZ, znak útvaru, motto atd…) ne žádná lesklá hračka z pouti, nebo maskáčová utrakrutotatická ptákovina z číny, vyrážecí trn na sklo (měl by zvládat i bezpečnostní fólii) a rukojeť přizpůsobená práci v rukavicích a to jak taktických, tak protiúderových, za sucha i mokra, nůž má ručně šitou koženou pochvu.

 

Pochva a způsoby nošení

 

Pochva je první věc, kterou jsem s Honzou řešil. Sice vypadá úžasně a na klasické opaskové nošení asi stačí, ale s upevněním na taktickou vestu, už je to horší. Navíc pokud někdo preferuje tasení nože zespoda, od boku a podobně, nenabízí kožená pochva moc možností.

 

Nůž bych chtěl nosit i skrytě v civilu a to by se hodila možnost nošení na plocho na zádech, podpažní závěs, atd. Proto, jsme se s Honzou  dohodli, že pochva se přepracuje a bude textilní s variabilitou zavěšení pro praváky i leváky v celých 360°. Samozřejmě bude černá.

 

 

 

 

 

 

Vyrážecí trn


Vyrážecí trn byl taky trošku problém. V případě civilního nošení super, navíc vypadá opravdu přísně, nicméně protože je ostrý jak břitva, v případě nošení v otevřené pochvě na taktice by mohl způsobit zranění jak poldovi, tak případně i nezúčastněné osobě v mačkanici při zákroku někde v metru, ve vlaku atd.

 

 

Plechové dveře nejsou problém...


 Samotné testování nože jsem si opravdu hodně užil.  Měl jsem povoleno sekat, bodat, dloubat, házet, šroubovat no v podstatě všechno, co mě napadne v nějakých rozumných intencích. Když ho nějak rozumně zničíš, je chyba na naší straně, říkal Honza (no to možná neměl, asi si nějak věří, panáček). Ten matroš,  je ale opravdu neskutečnej - plechové dveře, plné PET lahve, všechna možná prkna, dřevotříska,  barely, kanystry jak plastové tak kovové, vlastně všechno možné co mně nebo ostatním klukům  přišlo pod ruku…. žádný problém.

 

Původní verze nože

 Kolega vzal nůž na vrakoviště a tam ho opravdu potrápil při probodávání pneumatik a karoserií. Ostří i hrot drží naprosto bez poškození a snesou opravdu leccos. Ovládání nože holou rukou, nebo v rukavicích je příjemné a úchop za všech okolností jistý a bezpečný. Po cca 20 dnech, kdy jsem měl nůž k dispozici, jsem nenarazil na žádný problém, nebo nedostatek ohledně funkce či zpracování čepele, jen jsme se domluvili na změně úhlu broušení. Nůž se mnou prošel několik opatření např: „DERBY“, oslavu narozenin kamaráda, grilování na chalupě a vždycky se ctí k mé naprosté spokojenosti. Navíc vypadá opravdu hodně dobře!


Pokud se klukům z Konolu povede vyřešit problém pochvy a trnu, není o čem, tohohle mazlíka prostě musím mít.


Abych nezapoměl na nůž bude !!!!CELOŽIVOTNÍ!!!! záruka a na pochvu 10 let.

 

Jiří „Špillda“ Špiller – SPJ Praha

 

 

Vyjádření KONOL Knives:  

Poté, co jsme od Jiřího převzali prototyp zpět a vyslechli jsme závěr i připomínky, pustili jsme se do odstranění závad a proto vám nyní můžeme hrdě představit finální odladěný produkt, nesoucí zejména tyto úpravy:


Původní vyrážecí trn byl nahrazen zaoblenou hlavicí, která má shodné vlastnosti, ale pro nositele nepředstavuje nebezpečí. Hlavice byla zároveň doplněna o otvor pro možnost navlečení jištění na zápěstí. Tento požadavek vzešel od našich fanoušků na FB, tak jsme jej zahrnuli.


Původní kožené pouzdro zůstalo v nabídce, ale bylo doplněno o originální černé (!) ručně šité, z hlavy a dílny Jendy Pávka – Tactical taylora, který má v tomto ohledu nejen bohaté zkušenosti ale zároveň i renomé a my jsme rádi, že naše práce ve spojení s jeho dala vzniknout perfektní kombinaci.


Úhel výbrusu byl upraven na 25°, což vedlo ke zlepšení řezných vlastností při zachování odolnosti čepele, určené na hrubší práci.


Děkujeme Jirkovi i všem mládencům z SPJ Praha za jejich spolupráci při vývoji a věříme, že je naše výsledná práce nezklame ;-)

Za tým KONOL Knives, Jan „Marvel“ Horn

 

KONOL Knives: https://www.facebook.com/konolknives
JP Tactical Taylor: https://www.facebook.com/jptacticaltaylor

 

 

 

 

 

KONOL Knives

Nad Kotlaskou IV 306
Praha 8 - Libeň
180 00
The Czech republic

www.konol.cz
+420 777 571 537

Štítky

konol aeternus nože konol konol kovárna na olympu policejní nůž

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4.3 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Jaroslav Borovansky Datum: 30.03.2017 Čas: 19:45

Nemam ve zvyku veci a vyrobky firem komentovat a dokonce sam sebe povazuji za protivu.ALE !!!! Koupil jsem si nuz od KONOLU a musim rict,ze to byl jeden z mych mala dobrych rozhodnuti.Kvalita,dokonalost,skvele odvedena prace.Diky panove a jen tak dal.