Pokus o vraždu

Datum: 11.12.2013 | Autor: mjr. Iva Kormošová

V neděli 8. 12. 2013 v 16 hodin volala žena na tísňovou linku 158, že v Hronově na ulici před jedním domem pobíhá pořezaný muž. Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka a lékařská záchranná služba, která muže po prvotním ošetření převezla do Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Policisté zahájili po útočníkovi intenzivní pátrání a za necelou hodinu útočníka zadrželi nedaleko místa, kde se napadení odehrálo. napadení.

 

 


Ze šetření vyplynulo, že oba muži krátce po poledni začali spolu na náměstí  popíjet alkohol. V pití pokračovali i v bytě útočníkovy přítelkyně, kde došlo ke sporu. Příčinou hádky byla jejich nekalá minulost. Oba se totiž dopustili trestné činnosti porušování domovní svobody a krádež, za kterou je v červnu letošního roku Okresní soud v Náchodě podmínečně odsoudil. Vzájemné výčitky a obviňování vyvrcholily ve fyzické napadení.

 

Starší z mužů hodil po druhém řeznickou kovovou kolébku a trefil se mu přímo do tváře. Opakovaný útok s kolébkou se napadenému podařilo odvrátit, avšak útočník vzal nůž a bodl ho do hrudníku. Poté zraněný muž z bytu utekl před dům, kde mu náhodná kolemjdoucí žena zavolala pomoc.

 

4,17 promile


Dechová zkouška naměřila 44letému útočníkovi  4,17 promile alkoholu v dechu. Zraněný 35letý muž měl 1,15 promile.
Starší muž byl policisty v pondělí obviněn a soudce okresního soudu na něho ve včerejších odpoledních hodinách uvalil vazbu.
Policisté kvalifikovali jeho útok jako trestný čin pokus vraždy, za který hrozí 10 až 18 let za mřížemi.

Štítky

násilí Vražda nůž

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

2.5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: