Omluva Patrika Pikoly za uveřejněný výrok o společnosti ARGUN s.r.o

Datum: 22.08.2018 | Autor: Patrik Pikola

Uveřejňujeme sdělení na žádost p.Patrika Pikoly

 

 

 

ARGUN je mezinárodně známým a uznávaným výrobcem neprůstřelných vest, přileb, protiúderových prostředků a dalšího vybavení pro armádu, policii a další bezpečnostní složky. Mezi významné zákazníky patří Armáda České republiky, Policie České republiky, Policejní sbor Slovenské republiky.

Během deseti let historie společnost ARGUN dodala své výrobky do třiceti zemí světa. Především je možné jmenovat Saudskou Arábii, Spojené Arabské Emiráty, Portugalsko, Francii, Itálii, Kypr, Maltu a další. V mnoha zemích jsou zákazníky ministerstva obrany nebo ministerstva vnitra a tudíž zakázky se pohybují v desetitisícových nákladech.

 

V dnešní době společnost Argun plní čtyřletý kontrakt na dodávku 5500 neprůstřelných vest pro Armádu České republiky, což je velmi důležitá referenční zakázka. Neprůstřelné vesty mají balistickou odolnost ve třídě III.A  a zvýšenou odolnost proti střepinám granátů a letícím fragmentům po výbuchu. Z celkového množství se dodává 5000 kusů neprůstřelných vest v lesní maskovací kamufláži a 500 kusů vest v černé barvě pro vojenskou policii. Neprůstřelné vesty jsou dodávány s tvrdými balistickými panely, které zvyšují ochranu vepředu, vzadu a na bocích. Navíc každá neprůstřelná vesta je vybavena přídavnými chrániči krku, ramen, paží, klínu a balistickým opaskem.

 

Vývojové oddělení společnosti Argun úzce spolupracuje s běžnými uživateli a je vždy schopné připravit a vyvinout všechny výrobky na míru každému zákazníkovi. Testování výrobků a další vývoj probíhá přímo policisty a vojáky v reálném nasazení a získané informace slouží k dalšímu vývoji pro nejvyšší spokojenost, komfort a účelnost pro všechny uživatele.

 

 

Společnost Argun je dlouholetým členem Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR a má zavedený systém jakosti s požadavky ČSN EN ISO 9001:2016 a ČOS 051672 (AQAP 2110). Společnost Argun je také držitelem osvědčení č. 44/6-2018 vydaným Úřadem pro obrannou standardizaci, katalogizaci a státní ověřování jakosti. Standardně plní požadavky odběratele k zabezpečení procesu katalogizace položek výrobků dle zásad kodifikačního systému NATO a jednotného systému katalogizace majetku v AČR.

 

Výrobky splňují veškeré hygienické normy a jsou vyráběny podle nejvyšších českých a evropských standardů. Testování a certifikace výrobků se provádí v atestovaných laboratořích v České republice, v Německu a ve Spojených státech amerických.

 

 

Společnost Argun nabízí široké spektrum výrobků, především to jsou neprůstřelné vesty, balistické přilby, přídavné balistické panely, nosiče panelů a další příslušenství.

Aktuální novinkou v portfoliu jsou balistická trička. Balistická trička mohou být nošeny skrytě pod oblečením a poskytují ochranu proti průpichu noži a ostrými předměty a také ochrání proti střelám z malých ručních zbraní. Balistická trička jsou vyrobena z elastického materiálu. Vnitřní funkční tričko spolehlivě odvádí pot a reguluje tělesnou teplotu. Taktéž je v nabídce balistické tričko s kapsou na balistický panel pro vyšší úroveň balistické ochrany. Tyto trička nacházejí využití nejen pro ozbrojené složky, ale i pro ochranu VIP osob a lidí pohybujících se v oblastech, kde je zvýšené riziko útoků.

Společnost Argun dva druhy neprůstřelných vest, které se v zásadě liší způsobem nošení. Jsou to vesty pro skryté a vrchní nošení. Vesty pro skryté nošení jsou navrženy tak, aby mohly být nošeny skrytě pod oblečením po celý den, tudíž splňují termoregulační a hygienické zásady.

 

 

 

 

Neprůstřelné vesty pro vrchní nošení slouží zároveň jako taktické vesty. Tyto vesty jsou vybaveny systémem Molle pro připevnění pouzder pro zásobníky a další vybavení uživatelů. Vesty pro vrchní nošení nabízejí ochranu vpředu, vzadu a na bocích standardně. Navíc k vestám pro vrchní nošení mohou být dodávány přídavné chrániče krku, ramen, paží a klínu. Tyto vesty jsou standardně vybaveny systémem rychlého odhozu pro odhoz vesty v krizových situacích.

 

Společnost Argun neustále vyvíjí nové neprůstřelné vesty a další výrobky. Díky kvalitě a reakcím na aktuální potřeby si otevírá vstup na další trhy v Evropě, Arabských zemích a Jižní Americe.

 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4.7 / 5