Ohrazení proti tendenčním článkům vedeným proti Policii ČR, které publikoval server Idnes.cz

Datum: 15.02.2017 | Autor: kpt. Bc. Eva Kropáčová

Stanovisko Policejního prezidia k dotazům směřovaných novináři k nákupu nových motocyklů a video manuálu. (iDnes patří pod holding Agrofert, který Mafru v červnu 2013 koupil - pozn.redakce)

 

 

Při nákupu většiny nových zařízení, jejichž způsob údržby či obsluhy neodpovídá dosud využívaným prostředkům, se standardně zpracovává manuál, který posléze slouží ke školení policistů při využívání nového zařízení. Vzhledem k tomu, že motocykly budou využívány policisty z celé České republiky, kteří musí být dle vnitřních směrnic vždy proškoleni při využívání nových prostředků, v tomto případě je pro Policii ČR nejefektivnější a nejekonomičtější školit policisty prostřednictvím video manuálu. Zdůrazňujeme, že tento manuál nemá spojitost se samotným řízením motocyklu, nýbrž s ovládáním specifických komponentů.

 

Jiný způsob školení všech policistů ze všech čtrnácti krajů zvlášť je zbytečně nákladný a z našeho hlediska naprosto neefektivní.

 

Tímto se ohrazujeme proti naprosto tendenčním článkům vedeným proti Policii ČR, který publikoval server Idnes.cz a zpochybňuje schopnosti a dovednosti policistů řídit zmiňované motocykly. Stejný postoj zaujímá i samotný dodavatel, který se distancuje od matoucích informací poškozujících Policii ČR.

 

 

Vysvětlivky

iDNES.cz (iDNES) je zpravodajský portál na českém internetu provozovaný společností MAFRA, a. s., která vydává také deníky Mladá fronta DNES, Lidové noviny a Metro. Většinovým majitelem společnosti byl od roku 1994 do roku 2013 německý Rheinisch-Bergische Druckerei und Verlagsgesellschaft GmbH, v červnu 2013 celou skupinu MAFRA koupil podnikatel Andrej Babiš.

 Zdroj Wikipedia

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

2.6 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: