Oddíl judo Sportovního klubu policie Ostrava boduje

Datum: 27.06.2014 | Autor: por. Mgr. Soňa Štětínská

Včera dopoledne se setkal a ocenil ředitel Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje plk. Mgr. Tomáš Kužel skupinu judistů, zástupců oddílu judo Sportovního klubu policie Ostrava. 

 

 

Nejlepší z nejlepších

 

V prostorách ostravského integrovaného bezpečnostního centra se dnes sešlo 10 mladých sportovců - judistů a jejich tři trenéři zastupující vedení oddílu. Právem se pochlubili řediteli moravskoslezské policie se svými úspěchy, a to nejen ze sezóny roku 2014. Mezi nejaktuálnější patří titul mistryň republiky z Mistrovství ČR konaného v Benešově, které před měsícem, konkrétně 24. května, získalo družstvo starších žaček oddílu. Jedná o v historii první titul Mistryň ČR v kategorii družstev. Mezi další úspěch lze bezesporu zařadit také zisk titulu v Českém poháru družstev – krajů, kdy judisté ostravského sportovního klubu tvořili páteř vítězného týmu. Soutěž se odehrála letos v dubnu v Jičíně. A z pohledu jednotlivců lze zmínit letošní bronzovou medaili na mistrovství republiky, kterou si ze soutěže odvezla juniorka Nikol Mikolášová. 

 

Dnešní setkání proběhlo ve velmi příjemné atmosféře. Hovořilo se na téma sportu, ale s ohledem na místo konání a přítomnost policejních uniforem nešlo vynechat ani trochu těch policejních informací. Navíc, všichni přítomní trenéři jsou či byli policisté. Konkrétně, jedná se o policistu ve výslužbě pana Luďka Kubíčka, předsedu oddílu, trenéra III. třídy judo. Dále o paní Pavlu Prőllovou, hlavní trenérku, která slouží na obvodním oddělení Policie ČR ve Frýdku-Místku. Tato nejvýraznější osobnost oddílu, trenérka první třídy a držitelka 4. Danu judo, je dvacetinásobnou mistryní české republiky, čtyřnásobnou mistryní Evropy a trojnásobnou medailistkou z mistrovství světa v resortních soutěžích i soutěžích Světové federace juda. Jako úspěšná sportovkyně byla několikrát oceněna ministrem vnitra. Hejtman kraje ji vyhlásil trenérkou roku. Posledním přítomným trenérem byl pan Marek Dryšl z krajského policejního ředitelství. 

                    
                                                                                            

Informace o činnosti oddílu

 

Oddíl judo SKP Ostrava vznikl v roce 1998 na odloučeném pracovišti krajského ředitelství policie při tehdejší Stálé pořádkové jednotce ve Frýdku – Místku, dnes má svoje tréninkové základny také v obcích Dobrá a Raškovice. Po patnácti letech působení čítá jeho základna v průměru 260 členů, převážně dětí a mládeže. V současné době oddíl disponuje 10 trenéry a asistenty, pod jejichž vedením se připravují rekreační sportovci, ale i špičkový závodní tým. Mezi nejzkušenější trenéry patří Luděk Kubíček, Marek Dryšl a Jaroslav Koloušek.  

Štítky

mistři policie judo

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
martinklučka Datum: 20.04.2017 Čas: 01:35

choti taekwondo Mistrem nemá asistent mistr já ucti taekwondo má můj Prace choti domu sem doma Friml můj kung fu kamarada police splu ucti karate škola modra choti škola modra sem sport má kamarády piseu denik