Ocenili jsme statečnost - občan zadržel pachatele

Datum: 27.01.2017 | Autor: nprap. Karolína Bělunková

Včera byl za svou statečnost na půdě Krajského ředitelství Policie Moravskoslezského kraje územního odboru Frýdek-Místek oceněn jednapadesátiletý muž, který svou statečností a včasnou reakcí zadržel pachatele loupežného přepadení.

 

 

K události došlo na sklonku minulého roku, krátce před pátou hodinou ranní, při jeho každodenní cestě do práce. Když dojížděl k cílové stanici autobusové zastávky Frýdek-Sedliště, povšiml si starší ženy, kterou najednou na zem povalil cizí muž. Žena se v důsledku pádu udeřila do hlavy a upustila kabelku, na kterou měl lupič zálusk. Pachatel se ihned kabelky zmocnil a utíkal z místa činu pryč. Náš oceněný neváhal, a když autobus na zastávce otevřel dveře, vyběhl za lupičem. Po několika metrech se zachránci podařilo zloděje dopadnout, zpacifikovat a do doby příjezdu policie také zadržet. Poškozená žena utrpěla lehké zranění hlavy, které si vyžádalo jednorázové ošetření. Pachateli loupežného přepadení již bylo za tento zvlášť závažný zločin sděleno obvinění a v současné době se nachází ve vazbě.

 

Oceněnému muži byl za jeho příkladný čin předán věcný dar, a to z rukou zástupce územního odboru Frýdek-Místek plk. Mgr. Dušana Dzuby.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: