Nové vedení oddělení tisku a prevence PP ČR- výběrové řízení vyhrála plk. Jana Macalíková

Datum: 02.10.2014 | Autor: Redakce PN,

Po mnoha měsících má svou vedoucí oddělení tisku a prevence Policejního prezidia ČR. Výběrová komise policejního prezidia doporučila k ustanovení na toto místo od 1. 10. 2014 dosavadní tiskovou mluvčí Krajského ředitelství policie Zlínského kraje plk. Janu Macalíkovou, která byla vedením prezidiálního tiskového oddělení pověřena od 1. 5. 2014.

 

Plk.ing.Jana Macalíková

 

Plk. Ing. Jana Macalíková je ve služebním poměru od roku 2005, působila nejdříve jako okresní policejní mluvčí, posléze jako vedoucí preventivně informačního oddělení ve Zlínském kraji. Před nástupem k Policii ČR působila jako šéfredaktorka krajského štábu televize Nova, televizní i rozhlasová redaktorka a moderátorka.
 
Plukovnice Jana Macalíková vystudovala Vysoké učení technické v Brně, Fakultu managementu a ekonomiky ve Zlíně. Je držitelkou osvědčení NBÚ na stupeň „důvěrné“.
 
 
V rámci oddělení tisku a prevence Policejního prezidia ČR dále pracují:
 
kpt. Jozef Bocán – zaměření na dopravní a pořádkovou policii
kpt. Zuzana Součková – odpovídání e-mailových dotazů
pplk. Petra Strašilová – zaměření na službu kriminální policie a vyšetřování (studijní pobyt)
nprap. Ivana Nguyenová – zaměření na pořádkovou policii (studijní pobyt)
 
pplk. Mgr. Zuzana Pidrmanová – koordinátorka prevence kriminality
kpt. Renata Šanderová – preventistka
nprap. Petra Literová – preventistka (studijní pobyt)
 
kpt. David Knížek – webová prezentace
kpt. Petr Steidler – webová prezentace
 
PhDr. Jiří Vokuš – vyřizuje dotazy podané na základě zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

2.4 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
mira.l Datum: 15.02.2021 Čas: 15:37

Je to sice hodně s křížkem po funuse, ale nedá mi to:). Už jsem na to narazil několikrát, vrtá mi to hlavou už nějaký ten rok a zatím jsem to nikde nevyčetl potvrzené či vyvrácené. Jana Macalíková je předpokládám (již dle pouhé vizuální podoby) dcera paní Marie Macalíkové, životní partnerky naší cestovatelské legendy pana Miroslava Zikmunda? Pokud ne, pak je to velmi zarážející... :).

avatar
S. Aleš Datum: 02.03.2015 Čas: 11:11

Oko jí ujíždí náhodou O!o :-D Nástup na prezidium ještě v období "vlády" bývalého náměstka Vaňka, který dotyčnou povýšil do hodnosti majora. Zajímavý je odchod její předchůdkyně plukovnice Mgr. Pavly Kopecké v září 2014 po 15ti letech praxe na volnou nohu :-D

avatar
Kokrhel Datum: 15.02.2015 Čas: 15:20

Nikdo jiný z řady tiskových mluvčích v ČR /právníci, psychologové, absolventi PA / se do VŘ nepřihlásil !!! Většina takových tiskovek nebo řadových policistů se dál než na hodnost ndpor. nebo kapitán ve své profesi nedostala ani po deseti letech služby. K předchozímu komentáři je možné jen dodat: Ing. Šilhavá šla s Gotwaldem přes mrtvoly ? Je to věc prezidia, kolik koho platí za hodnosti navíc oproti ostatním tiskovým ml. na ostatních úřadech !!

avatar
Ing. Šilhavá Datum: 31.01.2015 Čas: 08:40

Tlačenka roku 2014

http://zlinsky.denik.cz/diskuse/rezignace-krajskeho-reditele-policie-cr-koutneho.html

avatar
Ing. Šilhavá Datum: 31.01.2015 Čas: 08:38

Tlačenka roku 2014 :-)

avatar
Ing. Šilhaváý Datum: 31.01.2015 Čas: 08:15

Tak snad vidíte fotku :-DDDDD Takových tlačenek z řad novinářů ale není hodně, aby po 9ti letech u policie z majorské hodnosti, přešla dotyčná rovnou do plukovnické hodnosti a to před výběrovým řízením. Klement Gottwald" si prosadil svoje, když to uměl i s panem ministrem Chovancem a panem prezidentem Zemanem.

avatar
Aleš Svoboda Datum: 25.01.2015 Čas: 18:07

Zajímalo by mě, jakým způsobem získala Jana Macalíková ze deset let u policie hodnost plk. Že by tlačenka či ženské kouzlo ?

avatar
Radomír Macalík Datum: 09.01.2015 Čas: 15:07

Dobrý den. Zajímalo by mne jak paní Jana přišla k tomuto příjmení? Já jsem z Hodonína a je mi 68 let. Když ji vidíme v televizi, říkáme s manželkou z legrace. Hele naše Jana. Ale máme přitom dceru Michaelu a syna Radka.
Nashledanou !!!