Neuposlechneš výzvu policie? Očekávej reakci!

Datum: 16.04.2015 | Autor: Redakce PN

Je až k nevíře, kolik ,,humanistů" se najde, pokud policista, či strážník to krapet přeženou se svojí horlivostí a prosazování zákona. Ano, najdou se doslovně pitomci, kteří nemají u PČR, ani MP co dělat, těch je minimum a bohužel, narazíme na ně všude, ne jen u policie. Nevrlý prodavač, pumpař, doktor, učitel a tak můžeme pokračovat. Co je ovšem předmětem článku? Uposlechnutí výzvy policisty!

 

 

Rekce na ujíždějící vozidlo musí být tvrdá, přiměřená míře možného ohrožení kolemjdoucích, či ostatních účastníků silničního provozu.

 

Pokud se někdo rozhodne neuposlechnout výzvy policisty, může očekávat adekvátní reakci. Nejsme v USA, či jinde, zde netasíme a nestřílíme, ale respekt musí být. Výborné shrnutí přináší práce JUDr. Bc. Pavla VETEŠNÍKA z MP, která je volně nalezitelná na internetu... Více zde - http://www.polac.cz/katedry/kvs/konfer/sborniky/vetesnik.pdf

 

Nebudeme zde moralizovat, obhajovat neadekvátní zásahy, ale řekněme si něco všeobecně. Výzva policisty, či chcete-li neuposlechnutí výzvy úřední osoby znamená, že pohrdáme systémem a to nelze! Pokud tomu tak je, můžeme očekávat, že dotyčný za své pohrdání zaplatí. Je-li natolik arogantní, že je pro něj policista jen vzduch, či méně, nemůže se divit, když je omezen na osobní svobodě poté, co neuposlechl a i tím způsobem, že s ním nebude jednáno v rukavičkách. Pokud se policista, či strážník dopustí přehnaného jednání a to se občas stane, má dotčený mnoho prostředků, jak uplatnit svá práva a stížnosti, ale ne v daný okamžik. V ten je třeba bezpodmínečně uposlechnout.

 

Známe mnoho těch, kteří si u nás ze všeho dělají legraci, ale například již při překročení ,,čáry" (Německo aj.) si nedovolí ani špitnout a není to pouhou pokutovou sazbou. Proč tedy tomu není u nás? ! ?

 

 

Štítky

neuposlechnutí výzvy policie

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

1.8 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: