Nesmyslné rozhodnutí Nejvyššího soudu, aneb jak ztížit už tak náročnou policejní práci

Datum: 05.02.2014 | Autor: Michal Voska

Občas si v naší zemi připadáme jako v Kocourkově. Nejvyšší soud nás posunul opět blíže k pravěku a z policejní práce udělal frašku...

 

Co se stalo? Řekněme si to laicky, bez zabíhání k zákonům... Představte si, že policista pojede k zákroku,  k napadení. Na místě zjistí, co se stalo i na základě kupříkladu výpovědi poškozených. Nicméně toto je úřední záznam a ten není možné u soudu použít jako důkaz. 

 

Dobře, pak tedy druhá možnost, svědectví zasahujících policistů na místě činu. Verdikt Nejvyššího soudu? NEPOUŽITELNÉ! Jediné, co soud bere v úvahu je další svědectví, například záchranářů na místě zasahujících. Nikoliv policistů.

 

Tato nesmyslná, hloupá situace již nese své "ovoce" v podobě aplikace tohoto argumentu v praxi. Dle našich informací tak již byl  zrušen trest pro ženu z Boskovic, která se pokusila ubodat svého otce. Případ se tak vrátil ke Krajskému soudu v Brně a ten jí zřejmě nebude moci odsoudit, jelikož poškozený odmítl proti dceři vypovídat.

 

Po amnestii, která způsobila nemilé potíže a přidělala práci policistů a vyšetřovatelů je toto další nesmyslný počin české justice.

 

Příjde vám to jako v Kocourkově? Nám také!

Štítky

judikát rozsudek nejvyšší soud

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

4.5 / 10

Přidej komentář




Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
Obongo Dokwub Datum: 05.02.2014 Čas: 19:44

Je vhodné nejprve si usnesení 7 Tdo 1116/2012 ze dne 03.10.2012 prostudovat. není nic výjimečného na tom když soud chce po každém a tedy i policii aby dodržovala zákony této země.