Muzeum Policie ČR zve na jedinečnou výstavu „Tolik let spolu“

Datum: 16.11.2013 | Autor: TZ PČR, Mgr. Pavlína Bulínová

Policejní prezident brig. gen. Mgr. Martin Červíček a arcibiskup pražský kardinál Dominik Duka převzali záštitu nad ojedinělou výstavou „Tolik let spolu“. Výstavu pořádá Muzeum Policie ČR, Křesťanská policejní asociace a Římskokatolická duchovní správa u kostela Nanebevzetí Panny Marie na Karlově.
 


           

Zleva: plk. Mgr. et Mgr. Jiří Laňka a pplk. Mgr. Radek Galaš, foto: policie.czExponáty dokladují téměř šest desetiletí trvající vzájemnou spolupráci mezi subjekty spravujícími jednotlivé části historicky unikátního stavebního komplexu na Karlově. K vidění jsou například jedinečné fotografie objektu i církevní předměty. V šedesátých letech obývalo prostory kláštera Muzeum Pohraniční stráže, které bylo přebudováno v Muzeum Sboru národní bezpečnosti a vojsk ministerstva vnitra a od roku 1990 zde sídlí Muzeum Policie České republiky. Přilehlou část komplexu, kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého, obývala kontinuálně od osmnáctého století duchovní správa. Přestože politické změny s sebou přinášely různou atmosféru a s tím související převážně negativní pohled společnosti na duchovní společenství, byl vztah mezi jednotlivými subjekty v prostorách konviktu ve znamení vzájemné tolerance a dobré spolupráce, kterou mimo jiné dokládá také samotné vytvoření této výstavy.
 


Muzeum Policie ČR nabízí i stálé, velice zajímavé expozice. Foto: muzeumpolicie.cz


 

Expozice byla zahájena v úterý 12. listopadu za účasti ředitelky Muzea Policie ČR PhDr. Marcely Machutové, rektora kostela Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého a kanovníka metropolitní kapituly u sv. Víta v Praze P. ThDr. Jiřího Svobody JC.D. a kurátora výstavy a generálního prefekta Křesťanské policejní asociace plk. Mgr. et Mgr. Jiřího Laňky. Ve svých proslovech vzpomněli na vlastní dobré zkušenosti spojené především s profesním působením v prostorách kostela a muzea. Výstava potrvá do 31. ledna 2014.

 

Muzeum Policie České republiky

 

foto: policie.cz, muzeumpolicie.cz
 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: