Motoristická a cyklistická sezóna začíná

Datum: 28.03.2014 | Autor: Policie ČR

Zebra - Oddělení tisku a prevence ve spolupráci s ředitelstvím služby dopravní policie Policejního prezidia ČR uskuteční ve dnech 31. března až 4. dubna 2014 jarní kolo 8. ročníku celorepublikové dopravně preventivní akce zaměřené na bezpečnost chodců v silničním provozu „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“.

 

 

 

Propagační předměty a příručky BESIP

 

Cílem projektu je preventivně působit na chodce a další účastníky silničního provozu,  zejména pak osvojit si dodržování pravidel bezpečného přecházení vozovky a odbourat mýty o absolutní přednosti chodců na přechodech pro chodce.


 
Kampaň se rozhodli opětovně podpořit stálí partneři projektu - Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra ČR a BESIP Ministerstva dopravy ČR. Novými partnery v aktivitách podporujících bezpečné chování naší nejmladší populace v silničním provozu jsou ŠKODA AUTO a ALTIMA - reflexní prvky.


           
Ve výše uvedeném termínu bude kampaň zajištěna v rámci jednotlivých krajských ředitelství jednak policisty preventivně informačních oddělení a jednak služby dopravní a pořádkové policie v rámci běžného výkonu služby.


 
Policisté budou vykonávat zvýšený dohled na rizikových přechodech pro chodce v obcích a městech, především u základních škol, a to vždy v době od 07:00 do 08:00 a dále v odpoledních hodinách dle dohody s vedením základních škol. Na stanovištích budou přítomni taktéž krajští koordinátoři BESIP.


 
Celá akce bude podpořena množstvím preventivních seminářů pořádaných na základních školách, kde se budou policisté zaměřovat na znalosti žáků v oblasti bezpečnosti silničního provozu.


Úkolníček pro děti 

 


Novinkou 14. kola projektu bude pilotní realizace praktických ukázek zástupců společnosti ŠKODA AUTO v rámci vzdělávacích aktivit na školách v regionu Krajských ředitelství policie hlavního města Prahy, Královéhradeckého a Středočeského kraje, jako např. ukázky správného poutání ve vozidle a v dětských autosedačkách, činnost airbagu po simulovaném nárazu apod.


 
Účinnost kampaně by měly podpořit drobné dárkové předměty partnerů projektu. Především pak reflexní prvky by se měly stát motivačním prvkem, který má dětem a mládeži připomenout odpovědnost za své zdraví a život v souvislosti s jejich chováním v silničním provozu.


 
Kampaň „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“ je od roku 2007 realizována každoročně. V loňském podzimním kole policisté na každém z 579 přechodů pro chodce oslovili v průměru 50 žáků (celkem 28.950) a v rámci akce uskutečnili 140 seminářů s průměrnou účastí 25 žáků (celkem 3.500). Celkem bylo podzimní kampaní v rámci České republiky osloveno 32.450 dětí a mládeže.


 
Realizací projektu jsou naplňovány cíle Národní strategie bezpečnosti silničního provozu na období 2011 - 2020 a Resortního akčního plánu bezpečnosti a plynulosti silničního provozu od roku 2013, které mají za cíl snížit počet usmrcených v silničním provozu do roku 2020, viz statistika.
 

Štítky

silniční doprava doprava policie zebra besip přechod pro chodce

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: