Ministr vnitra Milan Chovanec jmenuje nové náměstky

Datum: 11.02.2014 | Autor: Pavel Novák


V úterý 11. února 2014 představil ministr vnitra Milan Chovanec na tiskové konferenci své náměstky, kteří budou do funkcí jmenováni s účinností od 17. února 2014. 

 

 

Prvním náměstkem ministra vnitra pro vnitřní bezpečnost se stane Jan Sixta, dosavadní náměstek na ministerstvu zemědělství. Vedle bezpečnostních témat, migrační politiky nebo problematiky sociálně vyloučených lokalit bude jeho úkolem také stabilizace vztahů mezi Ministerstvem vnitra a Policejním prezidiem, které narušil problém se dvěma policejními prezidenty. Ve funkci náměstka pro ekonomiku a provoz na ministerstvu zůstává dosavadní 1. náměstek Lubomír Metnar, který by díky svým zkušenostem měl zajistit personální a ekonomickou stabilizaci bezpečnostních sborů: „Vedle rozpočtového zajištění policie bude mým úkolem hledání úspor v oblasti centrálních nákupů a zvýšený dohled nad zakázkami v rámci MV.“

 

 

Nový náměstek pro informační a komunikační technologie Jaroslav Strouhal přichází na MV z Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových. „V rámci svého úseku se soustředím v prvé řadě na audit stávajících ICT projektů, rád bych rovněž dokončil tendr na projekt Komunikační infrastruktury veřejné správy, který je v tuto chvíli předmětem šetření ÚOHS.“ Náměstkem ministra vnitra pro strategie a evropské fondy bude Petr Osvald, který má s uvedenou problematikou rozsáhlé zkušenosti. Bude se soustřeďovat na zlepšení čerpání prostředků ze strukturálních fondů Evropské unie a minimalizaci případných ztrát ze stávajících projektů. Náměstkyní ministra vnitra pro sociální, zdravotní a právní zabezpečení, bezpečnostní výzkum a programové řízení jmenuje Milan Chovanec  Moniku Pálkovou, dlouholetou zaměstnankyni resortu, která je nominantkou KDU-ČSL. „Ministerstvo vnitra dobře znám, pracuji zde již od roku 2007. Mojí prioritou bude především zrychlení prací na projektech financovaných fondy EU, dále zajištění vzdělávání nových policistů a v neposlední řadě i odškodnění bývalých příslušníků PTP.“ Funkci náměstka pro veřejnou správu a legislativu obsadí nominant hnutí ANO.

 

 

„Nový tým přichází za situace, kdy je zásadním způsobem prověřováno hospodaření několika subjektů v rámci ministerstva - prvním je audit České pošty, následovat bude audit v Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra, kde státu v souvislosti se sporem s firmou Temparano hrozí státu mnohamilionová škoda,“ zdůraznil Milan Chovanec obtížnost úkolů, které nové náměstky čekají. Na závěr ministr rovněž poděkoval odcházejícím náměstkům za jejich práci a oznámil, že se u několika z nich rozhodl využít jejich zkušeností pro další spolupráci v rámci resortu vnitra.

Štítky

Chovanec Pálková Metnar Sixta Strouhal

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: