Ministr vnitra jmenoval nového policejního prezidenta

Datum: 15.04.2014 | Autor: Pavel Novák

Ministr vnitra Milan Chovanec jmenoval v sobotu 12. dubna 2014 novým policejním prezidentem plk. Tomáše Tuhého a dnes, 14. dubna 2014, ho představil na tiskové konferenci. 

 

Policejní prezident Tomáš Tuhý - MVČR

 

„Skončilo období nestability, máme novou hlavu české policie,“ řekl na úvod ministr vnitra, „jsem rád, že tak skončily politické hry při jmenování policejního prezidenta.“


 
Nejbližším úkolem nového policejního prezidenta bude sestavit do jednoho měsíce tým jeho nejbližších spolupracovníků. Mezi další úkoly, jež vycházejí z projektu, se kterým se plk. Tomáš Tuhý účastnil výběrového řízení na post policejního prezidenta, patří boj proti finanční a daňové kriminalitě a boj proti korupci.


 
„V další fázi má policejní prezident za úkol připravit start týmu Kobra tak, aby se z kobry nestala užovka, případně slepýš. K tomu jsme schopni vyjednat a poskytnout lepší finanční podmínky a technické vybavení. Nechceme zapomenout ani na ostatní kriminalitu, i tu drobnou, která obtěžuje lidi na ulicích. Policie nebude pod vedením nového policejního prezidenta zavírat oči před žádnou trestnou činností. Jsem rád, že se policie ujímá člověk, který je s ní srostlý,“ dodal Milan Chovanec.


 

23 let praxe


Plk. Tomáš Tuhý působí v policejním sboru 23 let a prošel všemi jejími strukturami od řadového policisty a později kriminalisty přes řízení základního útvaru až po nejvyšší management.


 
Do funkce policejního prezidenta ho vybrala sedmičlenná poradní komise v čele s prvním náměstkem ministra vnitra Janem Sixtou. Její členové nejdříve prozkoumali koncepce dalšího směřování policie, kterou předložili oba uchazeči, poté následoval pohovor s každým z nich. Komise pak ministru vnitra jednomyslně doporučila právě plk. Tomáše Tuhého.


 
„Při přípravě koncepce,“ říká nový policejní prezident Tomáš Tuhý, „jsem vycházel z potřeb policistů i občanů. Policie procházela za poslední dobu tolika změnami, že je zásadní, aby měla jasné vedení a mohla realizovat úkoly, které plynou ze zákona.“


 
Plk. Tomáš Tuhý chce, aby policejní sbor pod jeho vedením garantoval občanům veřejný pořádek, bojoval s pouliční, drogovou a daňovou kriminalitou, s extremismem, nadále postihoval projevy eskalace násilí při sportovních utkání a odhaloval závažné ekonomické kauzy.


 
„V neposlední řadě bych rád přispěl k tomu, abychom společně s vedením Ministerstva vnitra docílili navrácení finančních prostředků do platů policistů, provozních nákladů a platů občanských zaměstnanců,“ doplnil nový policejní prezident plk. Tomáš Tuhý. Za členy komise mu popřál hodně úspěchů bývalý policejní prezident genpor. Jiří Kolář.

Štítky

Chovanec policejní prezident Tomáš Tuhý

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: