MEDEVAC - dalších 15 pacientů z Ukrajiny. Náklady? 8.5 mil.Kč

Datum: 05.03.2014 | Autor: Michal Voska

V minulém týdnu přistál na Kbelském letišti speciál, který přivezl 27 pacientů z Ukrajiny. Vláda rozhodla o vyslání dalšího speciálu, který dopraví dalších 15 těžce zraněných pacientů. Náklady činí 8.5 mil.Kč. Pacienty si rozdělí Všeobecná fakultní nemocnice a Motol, záložní bude Ústřední vojenská nemocnice Střešovice.

 

Předchozí transport zraněných na letišti Kbely - MVČR

 

„Pacientům z Ukrajiny chceme poskytnout maximální možnou lékařskou péči, fakultní nemocnice budou na jejich převoz a hospitalizaci připraveny. Jedná se o velmi těžce zraněné, kteří po násilných střetech s policejními pořádkovými silami trpí různými zraněními, jako jsou mnohočetná střelná zranění například hrudníku, hlavy či zranění vnitřních orgánů,“ doplnil ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček a pokračoval: „Rád bych především poděkoval  všem zdravotníkům za bezchybnou práci“.
 
„Uvítal bych, kdyby vláda zvážila další takovouto pomoc.Těch lidí, kteří ji potřebují, je stále hodně,“ uvedl ředitel nevládní neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek.

 

Slova pana Pánka tedy byla vyslyšena, bohužel, zatím nám nepřišlo vyjádření od ČvT k našim otázkám o původu pacientů, jejich výběru, trestním rejstříku atp., rovněž nikoho nezajímá fakt, že pro naše pacienty nemají nemocnice často volná lůžka, viz náš předešlý článek - http://www.policejninoviny.cz/nemocnice-najimaji-prekladatele-a-ukrajinsky-hovorici-sestry-27-pacientu-z-ukrajiny-vcera-pristalo-.html

 

Rovněž odkazujee na první náš článek k celé problematice - http://www.policejninoviny.cz/nazor-medevac-muzeme-si-dovolit-uprednostnovat-zahranicni-pacienty-a-pro-nase-nemit-luzka3f.html

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

1 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: