Medaile Za boj proti terorismu

Datum: 27.05.2015 | Autor: Redakce PN

Řádovou medaili ,,Za boj proti terorismu,,nechává vyrazit Evropská unie pro lidská práva v květnu 2015 v limitované ražbě 50 kusů – každý kus číslovaný s certifikátem na jméno udělovaného. Medaile je vydána k příležitosti kulatého 70. výročí konce 2. světové války.

 

 

Evropská unie pro lidská práva je mezinárodní organizace pro odhalování zločinů proti lidskosti a ochranu lidských práv vzniklá v roce 2003 a téhož roku registrovaná Ministerstvem vnitra ČR i v České republice.

Ražená medaile Za boj proti terorismu je z bronzu s patinou starostříbro – oboustranná – se stuhou a miniaturou stuhy. Průměr medaile 36 mm. Přední strana symbol lebky se zkříženými hnáty a nápisem ,,Za boj proti terorismu,, - zadní strana: znak Evropské unie pro lidská práva s nápisem názvu této organizace a dole rámeček s číslováním medaile od 01 do 50. Stuha v barvě černé s dvěma pruhy červenými a dvěma bílými. Včetně miniatury stuhy na slavnostní sako uniformy. Etue na míru. Certifikát k medaili na hodnost, titul a jméno udělovaného.

Medaile bude udělována příslušníkům bezpečnostních sborů, výjimečně občanům, kteří se ve své práci profesionálně nebo dobrovolně zasadili / zasazují nebo podíleli / podílejí zejména na boji proti terorismu, ale i proti útlaku občanských práv a svobod či proti organizovanému zločinu. Může být udělena nejen konkrétním osobám, ale též právnickým osobám a institucím jako celku.

Štítky

terorismus medaile

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze:

Komentáře

avatar
jason Datum: 16.05.2016 Čas: 03:55

Dear friend,
Good day, We EVER RICH GIFT is a Professional factory in China for Metal Souvenir, Silicone Wristband, PVC, Lanyard, Silicone gifts, Promotion items......
Should you have any interest, please don't hesitate to contact me, thanks!
Best regards!
Jason
EVER RICH GIFT LIMITED
II New Address: #59, Yongsheng road, DongFeng town, Zhongshan city 528425,
Guangdong province, China
II Tel: 86-13925302152 II Fax: 86-760-88507355
Email: sales32@erichgift.com
Skype: jason mourinho
Web sire:http://erichgift.com/

avatar
PhDr. Vladimír Juránek Datum: 27.11.2015 Čas: 07:39

Lebku s hnáty používali i daleko před druhou světovou válkou i jiné armády světa, včetně jednotky československých legionářů v Rusku. Ale lebku s hnáty používalo ve 30. letech dokonce i jedna z letek britského letectva RAF, které jen pár let poté svádělo krvavé hrdinské boje s nacistickým režimem. Dnes je lebka na symbolice i některých útvarů současné Armády ČR i Policie ČR. A hlavně, na medaili Evropské unie pro lidská práva není vůbec v souvislosti s jakoukoliv armádou nebo režimem, ale jako symbol smrti a utrpení, čímž lebka symbolizuje naprosto výstižně právě onen terorismus. A aby bylo toto zlo na medaili správně pochopeno, je celá lebka s hnáty obtočena - uvězněna do ostnatého drátu, aby již nemohlo škodit. Takže poselství přední strany medaile je jasné už v symbolice - zabránit zlu. Pro nechápavé symboliky je to ještě kolem lebky napsáno slovy: Za boj proti terorismu.

avatar
Luboš Jirásek Datum: 19.09.2015 Čas: 00:49

Terorismus je hnusný způsob prosazování svých záměrů.
A jeho potírání je správné.

Ovšem medaile s lebkou umrlce a ostnatým drátem okolo mě udivuje.
Nehleděl jsem nikdy do tváře osobě, která měla umrlčí lebku jako znak na čepici nebo na hrudi.
Moji rodičové však ano. A milióny lidí už ten zážitek nikdy nikomu nikde vyprávět nemohly.

Kdo tohle vymyslel, musí být divný nebo je to nějaký záměr?
Já bych se takovou trofejí v Evropě nechlubil. Ani v soukromí rodiny. Maminka by mě nepochválila a táta by mně řekl něco hodně sprostého. Bez ohledu na původ medaile.
Asi proto, že nejsme členové řádu ...Řádovou medaili ,,Za boj proti terorismu,,

avatar
Petr Janoušek Datum: 27.05.2015 Čas: 16:05

Konečně se někdo i mimo rezort rozhodl ocenit příslušníky, kteří nasazují krky vůči chobotnici... Velká poklona a díky.