LIFESAVER – UNIKÁTNÍ TLAKOVÉ FILTRY ZBAVUJÍ VODU I VIRŮ

Datum: 31.03.2024 | Autor: MORIS distribution

LIFESAVER – UNIKÁTNÍ TLAKOVÉ FILTRY ZBAVUJÍ VODU I VIRŮ

Britská značka LifeSaver® vyrábí přenosná zařízení na čištění vody fungující na principu tlakové ruční pumpy. Vzduchu tlačí vodu přes přibližně 15 nanometrů (0,000015 mm) široké filtrační póry. Ty zachycují veškerá znečištění včetně bakterií a virů. Pro úpravu vody tak nejsou nutné žádné čisticí chemikálie ani elektrická energie. To vše činí z produktů LifeSaver unikátní produkt vhodný zejména pro outdooristy, sportovce, expedice, záchranáře a další. LifeSaver nyní přichází nově na český a slovenský trh díky společnosti MORIS distribution.
 

 

 

Na výlet i expedici

V případě odříznutí od spolehlivého zdroje pitné vody zajistí produkty LifeSaver přísun tekutin ze zdrojů čistě přírodních, jako jsou řeky, rybníky, jezera, ale například i louže. Nabízí tak ideální řešení pro camping, cestování, turistiku nebo jakoukoli outdoorovou aktivitu, kde je přísun tekutin klíčový. Stejně tak ale může zachraňovat životy v krizových situacích, jako jsou humanitární či přírodní katastrofy.

 

 

Jak to funguje?

Nádoby LifeSaver se liší svým objemem. Od 400 ml cestovních láhví Liberty, přes transportní nádoby Cube s objemem 5 l až po kanystry Jerrycan schopné pojmout 18,5 l vody. Všechny tyto filtrační nádoby LifeSaver jsou uzavřené tlakové jednotky vybavené vyměnitelnými filtry z dutých vláken a ručními pumpami. Pomocí pumpy je voda tlačena skrze filtry, jejichž póry o průměru cca 15 nanometrů (=0,000015 mm) zachytávají mikroorganismy. Filtrační membrána dokáže odstranit z vody 99,9 % cyst, 99,99 % virů a 99,9999 % bakterií. Filtr s aktivním uhlím následně odfiltruje případný chlór a zbaví vodu zápachu a nepříjemné pachuti. Výstupní tryskou pak pod tlakem proudí pitná voda vhodná k okamžité konzumaci.

 

 

Dostatek pitné vody pro jednotlivce i skupiny

Objem přefiltrované vody se liší dle jednotlivých produktů. U 400 ml láhví to je 4000-6000 litrů (dle druhu filtrační kauzety) u kanystrů Jerrycan až 20 000 litrů. Patentovaná technologie „FailSafe“ ale zajišťuje, že filtrační zařízení přestanou fungovat, pokud je filtr zanesen a je potřeba vyměnit. Tím pádem nedojde k ohrožení uživatele ani po překročení životnosti filtru.

 Produktový tip:

LifeSaver Liberty - Unikátní filtr na vodu

Maximálně efektivní filtrační a čisticí láhev na vodu na bázi pumpy. Odstraňuje z vody bakterie i viry. Filtr s aktivním uhlím zlepšuje chuť vody. Láhev o objemu 400 ml přefiltruje až 2000 l rychlostí cca 1,2 l / min. Systém FileSafe sám hlídá životnost filtrační kazety. Vyrobeno ve Velké Británii a testováno dle nejpřísnějších hygienických norem.

Doporučená MOC: 3690,-Kč

K dostání na www.store.moris-distribution.cz

 

 

LIFESAVER – Historie Značky

2004

V letech 2004 a 2005 zasáhly planetu dvě drtivé přírodní katastrofy. Nejprve v roce 2004 spláchla ničivá vlna Tsunami pobřeží Indického oceánu, o rok později bylo postiženo New Orleans hurikánem Karina. V návaznosti na tyto tragické události se britský vědec a vynálezce Michael Pitchard pustil do díla a začal vyvíjet zařízení pro filtraci a čištění vody, které by pomáhalo snáze se vyrovnat s následky přírodních katastrof, kdy bývají lidé odříznuti od zdrojů pitné vody.

2007

První láhev LifeSaver (doslovný překlad: zachránce života) schopná filtrovat a čistit kontaminovanou vodu spatřila světlo světa v roce 2007. Jednalo se o první přenosný vodní filtr schopný odstranit z vody všechny nežádoucí mikročástice včetně virů!

2010

LifeSaver se brzy stal synonymem pro efektivní řešení problémů s dostatkem pitné vody. Pomáhal při humanitárních akcích a v roce 2010 si jej vybrala do svých řad také britská armáda, kde filtrační láhve zajišťovaly přísun pitné vody pro vojáky působících ve velmi náročných terénech s minimální možností zásobování.

S rostoucím zapojením produktů LifeSaver do humanitárních akcí, začala značka ve spolupráci s firmou Oxfam vyvíjet další produkty. Takové, které by ještě více vyhovovaly potřebám lidí nacházejících se v humanitární nouzi. Vznikl tak filtrační „kanystr“ LifeSaver Cube. Tato objemná pětilitrová nádoba má stejně filtrační a čistící schopnosti, jako láhev LifeSaver. Odstraní z vody i ty nejmenší škodlivé částice včetně virů, díky svému obejmu poskytne dostatek pitné vody čtyřčlenné rodině na celý den a díky dlouhé životnosti takto poslouží celý rok. Její charakteristický tvar je navržen tak, aby mohly být kanystry v případě potřeby naskládány na paletu v co největším množství a mohly být rychle a bezpečně dopraveny do místa určení.

DNES

Rostoucí poptávka po kvalitních filtrech na vodu, schopných pomocí jediné kazety odstranit z vody i ty nejmenší viry, vedla k tomu, že se společnost LifeSaver začala zaměřovat také na další sektory. Dnes jsou filtrační a čisticí zařízení LifeSaver nepostradatelným společníkem outdooristů, turistů, cestovatelů, horolezců, dobrodruhů, průzkumníků, prepperů a vůbec všech, kteří se chtějí spolehnout na vlastní zdroj nezávadné pitné vody.

 

 

 

LIFESAVER - NAŠE POSLÁNÍ

Kvalitní filtry a čističe na vodu mohu zachránit na Zemi život až 663 milionům lidí, kteří v současné době nemají přístup k nezávadné pitné vodě. Do těchto míst vysíláme LifeSaver. Případová studie v západoafrické Sierra Leone nás přivedla ke spolupráci s firmou DFID (UK Aid) a s ministerstvem zdravotnictví. Společnými silami jsme do Afriky dodali velkokapacitní jednotky LifeSaver C2, které zajistí až 2 miliony čisté pitné vody. To komunitě 100 lidí poskytne dostatek pitné vody až na dobu 18 let! V roce 2019 jsme také odeslali 2300 kusů filtračních zařízení LifeSaver Cube do Indonésie, aby pomohly s obnovou země po ničivém zemětřesení a vlně Tsunami. LifeSaver zachraňuje životy nejen obětem humanitárních a přírodních katastrof, ale také všem profesionálním i dobrovolným pracovníkům, kteří v těchto místech pomáhají.

 

 

Q&A

Jak dlouho trvá filtrace vody pomocí LifeSaver?
Filtrace probíhá prakticky okamžitě. Jakmile naplníte LifeSaver vodou, začnete pumpovat a v ten samý okamžik vytéká z nádoby čistá pitná voda. Např. LifeSaver Liberty přefiltruje cca 1,2 l vody za minutu.

Co všechno z vody dokáže odfiltrovat systém LifeSaver?
Technologie filtrů z uhlíkových vláken v produktech LifeSaver odstraňuje mikrobiologickou kontaminaci z vody. Filtry odstraní z vody 99,9 % cyst, 99,99 % virů a 99,9999 % všech bakterií.

Jak dlouho funguje vodní filtr LifeSaver?
Všechny vodní filtry LifeSaver obsahují vyměnitelné filtrační kazety. Tyto kazety se liší velikostí a velikost určuje množství vody, kterou bude kazeta filtrovat, než bude nutné ji vyměnit. Příklad: filtrační kazeta na láhev LifeSaver 4000UF je určená k filtrování až 4 000 litrů vody. Pokud by uživatel filtroval 3 litry denně (podle doporučení Světových zdravotnických organizací pro denní příjem vody), byla by kazeta účinná až 3 roky a 7 měsíců.
 

Jaká je trvanlivost filtru LifeSaver, když je zataven v hliníkové ​​fólii?
Originální hliníková fólie je velmi dobrou izolací proti vlhkosti. Pokud je filtr „zapečetěn“ v obalu, v jakém byl zakoupen, lze trvanlivost produktu prodloužit až na 10 let od data prodeje. Je tak ideální pro dlouhodobé skladování, např. pro preppers.

 

 

Co filtry LifeSaver nedokáží odfiltrovat?

 • Chemikálie - pesticidy a těžké kovy
  Chemické látky se mísí s vodou, což znamená, že jsou rozpustné. Vodní filtry LifeSaver odstraňují pouze částice ve vodě, nikoli rozpuštěné částice v roztoku. Filtr s aktivním uhlím ale dokáže odfiltrovat chlór, pachuť a zápach.

 

 • Káva a víno
  Produkty LifeSaver nezmění kávu nebo víno na vodu.

 

 • Šedá voda
  Šedá voda je odpad z vany, umyvadla, pračky a jiných kuchyňských spotřebičů a obsahuje mýdlo a čisticí prostředky, které jsou rozpustné ve vodě.

 

 • Mořská voda
  Vodní filtry LifeSaver odstraní veškerou mikrobiologickou kontaminaci mořské vody, ale neodstraní sůl. Je to proto, že sůl je ve vodě rozpuštěna a technologie LifeSaver filtruje pouze suspendované částice.

 

 • Moč
  Vodní filtry LifeSaver odstraní mikrobiologickou kontaminaci z moči, ale protože je v moči určité množství soli, bude výsledná voda obsahovat určitou hladinu soli, kterou technologie LifeSaver nedokáže odstranit. Moč tedy lze v případě nouze filtrovat a vypít, ne však více než 4x (4x vypít a opět vymočit), poté je už hladina soli v moči nebezpečná. Před použitím produktů LifeSaver k filtraci moči doporučujeme hledat alternativní sladkovodní zdroje.

Štítky

filtrace vody LIFESAVER MORIS distribution

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

10 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: