Kurz Human Beast level 1 - sebeobrana pro ženy

Datum: 12.03.2014 | Autor: Michal Voska, army shop ARMED

„Každý má právo žít v bezpečí, a pokud jsou jeho zdraví nebo život v ohrožení, má právo se bránit. Ženy jsou od přírody velmi silné, jen se svojí silou často neumí pracovat nebo za sebou mají zkušenost, která je o sílu dočasně připravila. Pomáháme jim v sobě tuto sílu nalézt a využít ji. Troufám si říct, že naše absolventky odcházejí sebevědomé, asertivní, v kondici, více si vědomé rizik a možností jejich prevence, připravené bránit sebe, své děti a svoji důstojnost.“

 

Ukázka z kkurzu Human Beast

 

Kurz je zaměřený na všechny aspekty sebeobrany ženy. Tedy prevenci, psychickou a fyzickou přípravu a vlastní taktickou sebeobrannou část.

 

Vzhledem k tomu, že se v průběhu kurzu účastnice dostávají do psychicky, emočně i fyzicky velmi náročných situací, pracují Vladimír Zelinka a členové týmu SFM s každou účastnicí kurzu jak ve skupině, tak individuálně.

 

Součástí programu je i právní minimum týkající se problematiky sebeobrany, poradenství v kritických životních situacích (např. domácí násilí) a rozvoj osobnosti.

 

Psychologická příprava

Díky pečlivě připravené psychologické části kurzu si uvědomíte, že příběhy o přepadeních,znásilněních, týrání a domácím násilí, které vídáte denně ve zprávách, se odehrávají ve vašem nejbližšímokolí a že se obětí můžete velice snadno stát i vy.

 

Dozvíte se, jakým situacím se vyhýbat, jak pracovat s hlasem, postojem a stylem chůze. Vyzkoušíte si, jaké to je sahat cizímu člověku rukama do obličeje, být napadena z jakéhokoli směru a jakýmkoli způsobem stržena na zem, zalehnuta, škrcena…. Po počátečním ostychu a odporu k tomu někoho uhodit do hlavy, kopat do rozkroku a kousat do cizího těla většina z vás přijme fakt, že při jakémkoli napadení bude muž vždy silnější než vy. Pokud se rozhodnete bránit, musí být vaše nasazení naprosto stoprocentní. Také pochopíte skutečnost, že se ubránit i přes veškerou snahu a trénink nemusíte,že vaše bránění bude bolet, ale že když se za sebe budete prát opravdu jako o život, máte velkou šanci si život zachránit. Zachránit si život, zdraví, důstojnost a i zdravý rozum.

 

Ukázka z kurzu Human Beast

 

Cíl kurzu: Frekventantka kurzu bude po absolvování schopna rozpoznat nebezpečí, komunikovat s agresorem a v případě fyzického útoku ho zastavit svým aktivním přístupem

 

 

Kurz Human Beast trvá 10 týdnů
Každý týden jedna lekce v trvání 3h (v odpoledních hodinách)
Místo: Karlín (blízko stanice Křižíkova)
20% teorie, 80% praxe
oděv: pro běžné používání, včetně sálové obuvi.
Pro ženy ve věkové kategorii 18+ (vyjímka je u dívek 15+ v doprovodu matky)
Kurz probíhá v tělocvičně i v reálném prostředí města
Modelové situace vytvářejí vycvičení figuranti
Z kurzu pořizujeme videozáznam pro následné vyhodnocování
Cena kurzu je 6700,- Kč
Platbu je možné rozdělit na dvě části

 

Více zde - http://kurzy.armed.cz/

 

Štítky

kurz human beast sebeobrana armed

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10