Koncert v lázních - pozvánka

Datum: 21.05.2014 | Autor: por. Mgr. Daniela Vlčková

V lednu letošního roku zahájilo Policejní prezidium kampaň k získání nových dobrovolníků pro zápis do Českého národního registru dárců kostní dřeně. V rámci této kampaně pořádá v každém kraji sérii koncertů Hudby Hradní stráže a Policie ČR s doprovodným programem.

 

Podpořte darování kostní dřeně!

 

V Moravskoslezském kraji se koncert uskuteční 3. června 2014 od 16:00 hodin v Sanatoriích Klimkovice. Kromě poslechu hudebního tělesa, v jehož repertoáru jsou skladby známých  skladatelů celého hudebního spektra, od hudby klasické, přes filmovou až k populární, budou pro diváky připraveny krátké odborné přednášky k tématu registru dárců kostní dřeně. Svou osobní zkušenost představí policista, jehož aktivní pomoc již přispěla k záchraně lidského života.

 

Akci bude doprovázet také bohatý doprovodný program. Hlavně pro děti jsou připraveny ukázky výcviku služebních psů a výcviku psů, jejichž majitelé absolvovali kurz KUZMA (kurz zodpovědného majitele městského psa), pořádaný policisty Městského ředitelství policie Ostrava. Pro zájemce o orientační preventivní vyšetření přístrojem ImBody budou k dispozici zaměstnanci Zdravotní pojišťovny Ministerstva vnitra. Informace k náležitostem a podmínkám nejen k zápisu do registru dárců kostní dřeně, ale také k dárcovství krve nebo plazmy, podají přímo v místě konání akce pracovníci Krevního centra Fakultní nemocnice Ostrava. 

 

Bohatý program je určen nejen pro policisty, ale také pro širokou veřejnost. Pokud máte zájem strávit úterní odpoledne poněkud jinak, a to poslechem hudby v krásném prostředí lázní a rozšířením svých vědomostí, přijďte v úterý 3. června 2014 v 16:00 hod. do Sanatorií Klimkovice. Vstup zdarma.

Štítky

policie dárci kostní dřeň

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: