Kampaň „Zastav jízdu smrti“ se přesunula na silnice

Datum: 07.08.2014 | Autor: por. Ing. Štěpánka Uhlířová

Kampaň jihočeské policie s názvem „Zastav jízdu smrti“ běží ve spolupráci s Besipem již od dubna tohoto roku. Záštitu nad kampaní převzal Jihočeský kraj.společné logo.png Dosud probíhala především na úrovni prevence a to formou článků na webových stránkách Policie ČR, viz: http://www.policie.cz/clanek/zastav-jizdu-smrti.aspx, potažmo formou preventivních článků v tisku, na webu a také formou reportáží v televizi.

 

 

Čtenáři či diváci tak měli možnost dozvědět se řadu důležitých informací, které měly za úkol především každému z nich připomenout zásady bezpečného chování v provozu. V rámci kampaně byly zveřejněny desítky fotografií a záběrů z vážných dopravních nehod, které připomínají místa a tragické události, ke kterým na našich silnicích došlo, a které mají každého, kdo je vidí, především varovat před rychlou a nebezpečnou jízdou. Přesto během prvního pololetí tohoto roku zemřelo na jihočeských silnicích při dopravních nehodách již 48 osob. Jen během měsíce července zemřelo 11 osob, což je o pět více než v loni ve stejném období. Jako by řidiči byli nepoučitelní. Statistiky uplynulého týdne však vyzněly po delší době pozitivně, když na našich silnicích nikdo nezemřel a dokonce byl i menší počet řidičů pod vlivem alkoholu, viz článek: http://www.policie.cz/clanek/zastav-jizdu-smrti.aspx. Věříme, že obdobný trend bude i nadále pokračovat.

 


 
Policisté v rámci probíhající kampaně uspořádají během měsíce srpna po celém území jihočeského kraje několik dopravně bezpečnostních kontrol, při kterých budou řidiče nejen kontrolovat, ale především upozorňovat na nebezpečné chování v provozu. První z těchto kontrol proběhla dnes v Plané u Českých Budějovic. Akce se kromě policistů zúčastnil také Mgr. Bc. Antonín Krák, radní pro dopravu, a pan Václav Kovář z Besipu. Policisté spolu s panem radním rozdávali řidičům kromě preventivních rad také jednorázové alkoholtesty, pořízené díky finanční podpoře Jihočeského kraje a samolepky s logem kampaně. Pan Kovář rozdával řidičům reflexní vesty. Při akci zkontrolovali policisté na tři desítky řidičů. Ze stran řidičů nezaznamenali žádné pochybení.
 


Kampaň „Zastav jízdu smrti“ tak nadále pokračuje a to zvýšenými kontrolami řidičů na jihočeských silnicích. Řidiči, jezděte opatrně, dejte nohu z plynu a dodržujte pravidla. Pomozte nám „Zastavit jízdu smrti“.

 

Štítky

nehodovost zastav jízdu smrti

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: