Již po sedmé policisté odjeli do Makedonie

Datum: 05.01.2017 | Autor: kpt. Ivana Nguyenová

„Jedná se o první kontingent v tomto roce a již sedmý kontingent vyslaný do Makedonie v rámci bilaterální pomoci. V rámci tohoto kontingentu jsme vyslali do oblasti Gevgelija čtyřicet policistů, z toho třicet dva nováčků a jednoho psovoda se služebním psem,“ uvedl policejní prezident.

 

 

Policisté budou mít k dispozici termovizní vozidlo Mercedes Sprinter, 6 vozidel Hyundai ix35, 3 vozidla VW Amarok, 2 vozidla VW Transporter a 1 vozidlo Škoda Octavia v policejním provedení. Budou působit po boku kolegů z Rakouska, Chorvatska, Slovinska a Srbska.

„V předešlých letech jsme naše policisty vysílali do zahraničí opakovaně, a to v rámci mezinárodní policejní spolupráce, ať už na základě bilaterálních dohod nebo  při působení například v rámci agentury FRONTEX. Je mi ctí, že v souvislosti s migrační krizí můžeme našim zahraničním partnerům pomáhat i nadále. Tuto formu pomoci chápeme jako samozřejmost především v době, kdy naše země není migrační krizí přímo zasažena,“ doplnil policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý.

Policisté se vrátí 13. 2. 2017.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: