Jak vybrat policejní hodinky?

Datum: 16.11.2016 | Autor: Komerční sdělení

Policejní hodinky musí být vysoce odolné a bezchybně fungovat za extrémních podmínek. V sázce totiž v extrémních případech není nic jiného, než život vás a vašich kolegů.Policejní hodinky musí být vysoce odolné a bezchybně fungovat za extrémních podmínek. V sázce totiž v extrémních případech není nic jiného, než život vás a vašich kolegů.

 

Foto: TraserSoldier jsou služební/vojenské/policejní hodinky na první pohled. / Traser

 

Jak vybrat policejní nebo vojenské hodinky?

Prodejci vojenských a policejních hodinek občas čelí dotazům zákazníků, zda pro prosté měření času nestačí obyčejné hodinky za pár stovek korun. Odpověď je ale velmi jednoduchá - levné hodinky jsou často nepraktické, ergonomicky zanedbané, mají nízkou životnost, špatnou přesnost a především - nemají potřebnou odolnost.

 

Opravdu poslední, na co chcete při zásahu myslet je, že se vám mohou rozbít hodinky. Při bojovém nasazení máte starostí víc než dost, a proto každá část výstroje, na kterou nemusíte myslet a nemusíte ji řešit, vám usnadňuje práci.

 

Špičkové hodinky jsou vyrobeny renomovanými výrobci, kteří při výrobě dbají nejen na kvalitu, ale i na důslednou výrobní kontrolu všech vyrobených částí hodinek. Kvalitní policejní hodinky jsou maximálně odolné, vykazují dlouhou životnost, jsou praktické, pohodlné a mají skvělou čitelnost ciferníku za všech podmínek.

 

Všechny tyto vlastnosti pak musí souznít a ulehčovat policistovi práci - ideálně tak, aby na hodinky nemusel vůbec myslet jen do té doby, než je bude potřebovat.

 

Při výběru policejních hodinek dbáme především na tyto čtyři základní parametry hodinek - výdrž baterieodolnostdesign a funkce.

 

Hodinky musí vydržet nejrůznější údery, otřesy a oděry tak, aby nejen zachovaly svou funkčnost, ale zachovaly si také špičkovou čitelnost za všech podmínek. Snad není třeba zmiňovat i nutnou vodotěsnost vojenských hodinek.

 

Design policejní nebo vojenských hodinek musí být bytelný a samozřejmě v nějaké “army” barvě (u policejních sborů to nutnost nebude).  Všechny ovládací prvky musí být odolné, zdrsněné a velké, aby je šlo ovládat v taktických rukavicích.

 

Kromě měření času se cení na hodinkách další funkce, jako je kompas, výškoměr nebo barometr. Výškoměr a kompas lze využít pro navigaci, barometr pomůže s předpovědí počasí.

 

Některé chytré hodinky jsou vybaveny dokonce upozorněním na bouřky, časomírou východu/západu Slunce, měsíčním kalendářem nebo dalším sofistikovanými funkcemi.

 

Foto: Casio PRG 270-1 / Casio

 

 

Casio, Sunnto, Luminox a Traser

 

Jaké značky a hodinky nesmí uniknout pozornosti policistů či vojáků? Špičkoví a ověření výrobci jsou japonská firma Casio, finská Suunto a švýcarské firmy Luminox a Traser.

 

Za vojenské hodinky můžeme dát s přehledem 10 000 Kč a výše. Pokud se ale zrovna nechystáme na několika týdenní tajnou misi do hor Afghánistánu, odříznutí od zásobování, postačíme si i s levnějšími modely.

 

Například Casio PRG 270-1 v ceně 5390 Kč vyniká robustním a odolným designem. Velkou předností hodinek je solární napájení baterií, které zajistí mnohaletou výdrž akumulátoru. Hmotnost hodinek je 67 g.

 

Mezi příjemné funkce hodinek patří teploměr, výškoměr, kompas, barometr nebo indikace východu/západu Slunce. Ciferník je chráněn minerálním sklíčkem. Hodinky lze dostat v šedém nebo tmavém provedení.

 

Foto: Suunto Traverse AlphaFoliage / Suunto

 

Pokud si potrpíte na high-tech provedení se spoustou funkcí, zkuste chytré hodinky Suunto Traverse AlphaFoliage za cenu 13 690 Kč. Ideální pro outdoorové aktivity, vysokohorskou turistiku nebo běžnou vojenskou činnost. Tělo je vyrobeno z kvalitní oceli a displej chrání vysoce odolné safírové sklo. 

 

Suunto Traverse AlphaFoliage je v podstatě malý počítač. Základní předností je GPS. Navigaci hodinek můžete důvěřovat i na nedostupných místech, jelikož lze sledovat postup na jednotlivých bodech trasy a navigovat se podle waypointů nebo podél cest.

 

Mimo jiné nabízí rychlé uložení zvolených bodů pouze jedním stiskem tlačítka a kompas pro rychlou orientaci směru. Můžete tak jít stejnou cestou zpět nebo zvolit nejkratší možnou cestu s GPS. Výdrž akumulátoru je 100 hodin se zapnutým GPS nebo 14 dní při běžném provozu.

 

Finský hodinkový počítač nabízí nepřeberné množství funkcí - barometr, výškoměr, východ a západ slunce, bouřkový alarm, příliv, 3D kompas s nastavením deklimace, teploměr, možnost použití tlačítek pod vodou, funkce svítilny, vibrační alarm, atd. atd.

 

Foto: Luminox 3001 SEA / Luminox

 

Švýcarské hodinky Luminox 3001 SEA zaujmou odolným karbonovým pouzdrem, nízkou hmotností a tritiovým osvětlením, které zajistí dokonalý odečet času ve tmě až na 25 let.

 

Díky karbonovému pouzdru jsou hodinky velmi odolné a lehké - váží pouze 46 g. Číselník chrání antireflexní minerální sklo a vodotěsnost je 200 m (v reálných podmínkách cca 50 m).

 

Na rozdíl od výše uvedených nemají Luminox 3001 SEA další speciální funkce -”pouze” ukazují vždy, za všech myslitelných podmínek a za všech situací přesný čas. Cena hodinek je 7 590 Kč .

 

Foto: Traser P 6600 ShadeSapphire / Traser

 

Ptáte se, jako hodinky můžeme vzít bez obav na několika týdenní akci do hor Afghánistánu? Speciální jednotky v akci jistě nezklamou hodinky P 6600 ShadeSapphire od firmy Traser za 12 020 Kč.

 

Hodinky jsou prakticky "nezničitelné" díky dvojité konstrukci pouzdra - vnitřní ocelové pouzdro je ukryto ve vnějším plastovém pouzdře, které je vyztuženo skelnými vlákny. Ciferník kryje vysoce odolné a oděru vzdorné safírové sklíčko.

 

Bezchybné odečítání času za všech myslitelných podmínek zajišťuje tritiové osvětlení. Hmotnost velmi robustních hodinek je 80 g a můžete se s nimi potopit do hloubky 200 m (v reálných podmínkách cca 50 m).

 

Zapomeňte ale na další funkce - jediným posláním P 6600 ShadeSapphire je ukazovat čas a datum za všech myslitelných světelných, meteorologických a klimatických podmínek.

 

Hodinky P 6600 ShadeSapphire splňují přísnou americkou vojenskou normu MIL-PRF-46374G, což je ve vojenském prostředí považováno za známku nejvyšší jakosti vojenských hodinek.

 

TABULKA

 

 

Casio PRG 270-1

 Suunto Traverse AlphaFoliage  

 Luminox 3001 SEA

Traser P6600 ShadeSapphire

Odolnost

střední

střední

vysoká

velmi vysoká

Materiál pouzdra

plast

korozivzdorná ocel

karbon

vnější: plast se skelnými vlákny, vnitřní: oce

Sklíčko

minerál

safír 

minerál 

safír

Číselník

digitální

displej

analogový

analogový

Luminiscence

podsvícení 

podsvícení 

tritiová

tritiová

Vodotěsnost

100 m

100 m

200 m

200 m

Rozměry

Ø52,4 mm; v 14 mm

Ø50 mm; v 15 mm

Ø43 mm

Ø45 mm; v 12 mm

Hmotnost

67 g

75 g 

46 g 

80 g

Pohon

solární dobíjení

baterie

bateriový Quartz

bateriový Quartz

Výdrž baterie

7 let

14 dní

2 až 3 roky

2 až 3 roky

Řemínek

NATO, pryž

NATO, pryž

NATO, pryž

NATO, pryž

Funkce

teploměr, výškoměr, barometr, atd,

GPS/GLONASS - multifunkční počítač

datum

datum ukazující také den

Cena

5 390 Kč 

13 690 Kč

7 590 Kč

12 020 Kč

 

PROHLÉDNOUT

PROHLÉDNOUT

PROHLÉDNOUT

PROHLÉDNOUT

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: