Invalidní vozíčkář odevzdal policistům protitankovou minu

Datum: 14.08.2014 | Autor: nprap. Marcela Pučelíková

Dne 12. 8. 2014 se na obvodní oddělení v Berouně dostavil invalidní vozíčkář, který policistům v rámci zbraňové amnestie odevzdal protitankovou minu. S ohledem na ochranu života a zdraví osob, byla budova Územního odboru a Městského úřadu Beroun evakuována.

 

Odevzdaná mina... foto: PČR

 

Policista na dozorčí službě obvodního oddělení zjistil, že protitanková mina nemá rozněcovač a celou událost konzultoval s policejním pyrotechnikem, který byl na místo přivolán. Na základě těchto skutečností byla evakuace ukončena, jelikož nehrozilo nebezpečí, že by mohlo dojít k explozi miny.

 

Po příjezdu pyrotechnické služby z expozitury Milovice na místo byla protitanková mina odborně zajištěna a odvezena k následné likvidaci.

 

V rámci zbraňové amnestie odevzdávají lidé různé zbraně a jejich součásti policistům na obvodní oddělení policie i v rámci našeho okresu. Nejvíc případů zatím zaznamenali policisté na Obvodním oddělení Hořovice. 
Policisté z Obvodního oddělení v Berouně řešili podobný případ zhruba před měsícem, kdy dozorčí službě přinesl muž ruční granát. Na místo rovněž dorazil policejní pyrotechnik, který zjistil, že granát je funkční, odborně ho zajistil a odvezl k bezpečné likvidaci. I v tomto případě byly obě budovy na nebytně nutnou dobu evakuovány.

 


V rámci amnestie policisté od občanů nezjišťují, kde a jakým způsobem k odevzdané zbrani, střelivu nebo munici přišli. Odevzdané zbraně jsou následně podrobeny znaleckému zkoumání v oboru balistiky. 
Důrazně však upozorňují všechny občany, aby v případě nálezu výše uvedených věcí neprodleně vyrozuměli policisty prostřednictvím linky 158 a v žádném případě s nimi nemanipulovali. Neodbornou manipulací by zbytečně mohlo dojít k ohrožení života a zdraví. Přivolaní policisté nález na místě ohledají a odborně zajistí. 

Štítky

amnestie protitanková mina mina nález miny zbraně

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: