Hledačka kovů pro policii

Datum: 16.02.2017 | Autor: Komerční článek

Hledačky kovů umožňují prohledávání osob a zavazadel na místech jako letiště nebo nádraží. Je to nepostradatelné zařízení pro policisty. V dnešní době osobní prohlídky na masových akcích zabraňují nejen nelegálnímu převážení zakázaných předmětů, ale také potenciálním tragédiím. Teroristické útoky jsou bohužel s každým rokem částější.

 

Situace kdy někdo s pomocí nebezpečného nástroje, jako je zbraň nebo nůž, na veřejných místech a v soukromých objektech zraní náhodné osoby, protože úspěšně propašoval zakázaný předmět není neobvyklá.

 

Mohou tomu zabránit osobní prohlídky, které jsou efektivnější a účinnější, pokud mají profesionálové k dispozici specializované zařízení, jako detektor kovu Garrett.

 

Taktický ruční detektor kovu Garrett THD

 

Hledačka kovů Garrett THD® (Tactical Hand-Held Detector) je zcela utěsněná před prachem a odolá dokonce i silnému proudu vody.

 

Pro tento model mluví také doplňující funkce: osvětlení možné díky vestavěné LED svítilně, usnadňující prohledávání na zatemněných místech, kontrolu místností se špatně osvětlenými kouty nebo prohledávání velkých zásilek, batohů, tašek.

 

Ovšem každý profesionál nejvíce ocení všesměrovou detekci, díky níž je manévrování s detektorem velmi svobodné: jediným pohybem lze zkontrolovat větší oblast. Ze vzdálenosti cca 20 cm vycítí detektor Garrett THD® feromagnetické a neferomagnetické kovy, upozorní uživatele na to, že má u sebe skenovaná osoba zbraň nebo jiný nebezpečný předmět, zakázaný na veřejném nebo soukromém místě.

 

S ohledem na detekci kolem vlastní osy prohledávání zavazadel a nákladu je Garrettem THD® efektivnější, rychlejší a stejně účinné jako pomalá a důkladná detekce zařízením, které neumožňuje detekci 360º.

 

První využití hledaček kovů a Garret Super Scanner V

Stojí za to tady něco říct o historii hledaček kovů. Garret Super Scanner® V se začal využívat během letních olympijských her v Los Angeles. Byl navržen, aby zvláštní služby a bezpečnostní agentury mohly rychle, efektivně a spolehlivě kontrolovat davy během masových akcí, kdy mohl být zkontrolován každý, kdo by, teoreticky, mohl vnést do střežené oblasti nebezpečný předmět a zranit náhodné osoby.

 

 

Jedním z problémů, s nímž se setkali profesionální uživatelé hledaček kovů, je rušení vydávané technikou nacházejí se blízko místa detekce. Během takovéto situace se prohledávání osob nebo zavazadel pojilo s falešnými poplachy, kvůli nimž speciální složky a zaměstnanci ochranky ztráceli při práci cenný čas - a to se nezmiňujeme o stresu. Uživatel hledačky Garret Super Scanner® V může jediným tlačítkem odstranit tato rušení a skenovat frontu osob bez problematických, iritujících rušeních detekce.

 

Garret Super Scanner® V signalizuje odhalení kovu vibračním nebo zvukovým upozorněním nebo barevnou signalizací. Zařízení pracuje nepřetržitě až 45 hodin díky akumulátoru a dokonce ještě dvakrát déle díky alkalické baterii 9 V.

 

Je odolné vůči obtížným pracovním podmínkám, o čemž svědčí vysoká ochranná norma IP54, používaná na zařízeních využívaných v široce chápaném průmyslu. První číslice označuje úroveň ochrany před cizími tělesy a nečistotami, druhá stupeň ochrany před vodou. Vnější a vnitřní prvky modelu Garret Super Scanner® V jsou chráněny před koncentrací prachu a technika není citlivá vůči stříkancům vody, ani vůči nízkým a vysokým teplotám (od -37°C do 70°C), proto jeho skladování nepředstavuje žádný problém.

 

Zařízení váží sotva 500 g - když k tomu přidáte ergonomické držadlo a možnost skenování z optimální vzdálenosti kolem 25 cm, nebudeme si umět představit jiné použití hledačky Garret Super Scanner® V než jako komfortního a výkonného zařízení, obzvláště během masových akcí, na nichž se vyžaduje rychlé a efektivní prohledání osob, které na akci dorazily.

 

Hledačka kovů Garrett Super Wand

 

Kdybychom spojili detekci 360º a bodové, přesné lokalizování kovových předmětů, získali bychom... hledačku kovů Garrett Super Wand®, díky němuž uživatel realizuje primární prohledání osob ze vzdálenosti asi 20 cm, a následně pomocí funkce bodové lokalizace přesně odhalí podezřelý předmět.

 

 

Detektor kovů Garrett Super Wand® jako zařízení pro profesionály, automaticky reguluje citlivost detekce během práce - která na bateriích může dosáhnout až nepřerušovaných 80 hodin. Pracovní dobu lze prodloužit o 1/4 díky přídavnému akumulátoru, pokud bude stav baterie riskantně nízký, bude o tom uživatel informován žlutým rozsvícením diody.

 

Podobně jako u předchozích modelů americké firmy Garret je objevení potencionálně nebezpečného předmětu signalizováno zvukovým poplachem, vibrací nebo rozsvícením červené diody. Norma IP54, platící i pro model Garret Super Scanner® V, zajišťuje ochranu před prachem a vodou.

 

Detektory kovů americké firmy Garret jsou určené k použití např. v průmyslových závodech, nápravných zařízeních, na letištích a nádražích, ve sportovních objektech a jinde, k prohledávání zavazadel i osob na masových akcích.

 

Všude tam, kde je zapotřebí jistota, že nikdo nedokáže vnést do objektu nebo na veřejné místo zakázaný předmět - potencionální hrozbu pro jiné. Všechny detektory jsou dostupné v SpyShop24.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: