Gratulujeme! Zásahová jednotka Jihomoravského kraje obhájila mistrovský titul

Datum: 01.10.2019 | Autor: mjr. Jana Slámová

Na konci září se uskutečnilo Policejní mistrovství České republiky zásahových jednotek s mezinárodní účastí 2019. Hlavním organizátorem mistrovství bylo Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje, Sportovní klub policie Most a Policejní prezidium České republiky. Záštitu nad celým mistrovstvím převzal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Zásahová jednotka našeho krajského ředitelství, jako organizátor a pořadatel akce, se do boje o titul nezapojila a nemohla tak obhájit 2. místo z loňského šampionátu.

 

 

 

V poslední zářijový týden změřilo své síly 12 týmů složených z příslušníků elitních zásahových jednotek z České republiky, Slovenské republiky a Německé spolkové republiky, které prověřily své střelecké, taktické a fyzické dovednosti, orientaci v neznámém prostoru, pracovaly ve výškách a po vodě, ze vzduchu i na kole poznávaly zajímavé lokality Ústeckého kraje. Jedním z takových míst bylo i vodní dílo Fláje, které je jedinou betonovo - pilířovou přehradou v Česku.

Vítězem Policejního mistrovství České republiky zásahových jednotek pro rok 2019, který obdržel putovní pohár policejního prezidenta a zároveň zvláštní cenu věnovanou akciovou společností Česká zbrojovka, se stal tým Zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje.

Výsledky Policejního mistrovství České republiky zásahových jednotek s mezinárodní účastí 2019:

1.      místo               Zásahová jednotka Jihomoravského kraje

2.      místo               Útvar rychlého nasazení

3.      místo               Zásahová jednotka Moravskoslezského kraje

4.      místo               Zásahová jednotka Jihočeského kraje

5.      místo               Zásahová jednotka hl. města Prahy

6.      místo               Zásahová jednotka Královehradeckého kraje

7.      místo               Zásahová jednotka Středočeského kraje

8.      místo               Zásahová jednotka Plzeňského kraje

9.      místo               Speciální jednotka Dukovany

10.  místo                 SEK Lipsko

11.  místo                 Speciální jednotka Temelín

12.  místo                 Pohotovostní policejní útvar Bratislava

Součástí večera, který se celý nesl ve slavnostním duchu, bylo i předání praporu Zásahové jednotce Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje, který daroval Ústecký kraj. Prapor osobně předal hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček do rukou náměstka ředitele krajského ředitelství pro vnější službu plk. Ing. Petra Sytaře a velitele zásahové jednotky mjr. Pavla Slámy. Následně byl prapor požehnán generálním vikářem litoměřického biskupství Mons. Martinem Davídkem, který pronesl modlitbu pro ty, kteří pod tímto praporem budou plnit své služební povinnosti a ctít heslo „pomáhat a chránit“.

„Letošní soutěž navázala na několikaletou tradici těchto mistrovství, při kterých máte možnost porovnat své dovednosti, změřit své sily a předat si cenné zkušenosti. Zároveň si zvyšujete profesionalitu a akceschopnost. Vaším prvotním úkolem je zásah proti nebezpečnému pachateli, proto Vám přeji, abyste se ke svým rodinám vraceli ze služby živí a zdraví“, těmito slovy ukončil plk. Ing. Petr Sytař letošní mistrovství a pomyslnou štafetu k pořadatelství příštího šampionátu předal do Plzeňského kraje.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

3.5 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: