Grand Power na veletrhu SHOT SHOW v Las Vegas

Datum: 06.02.2018 | Autor: Grand Power

Nejchladnější lednový týden v Nevadské Las Vegas, tedy ve dnech 23.-26. ledna 2018, se nesl ve znamení SHOT SHOW, jedné z největších výstav zbrojního průmyslu na světě. Ve městě, které nikdy nespí, se mohli tisíce návštěvníků podívat na novinky z oblasti zbraní, střeleckých sportů a lovu. Loňská SHOT zaznamenala více než 65 000 návštěvníků, letošní by měla toto číslo podle všech odhadů překonat.

 

Výstavy se zúčastnil i čtyřčlenný team slovenského výrobce zbraní GRAND POWER, na výstavě se již několik let objevují i ​​jeho výrobky. Americký importér zbraní GP, společnost Eagle Imports, letos kromě tradičních, a dá se říci i zaběhnutých, modelů pistolí z produkce jediné slovenské zbrojovky, poprvé představila i model Stribog, speciálně upravený pro trh v USA s jeho specifickými požadavky. Představení nového modelu přitom bylo do poslední chvíle nejisté, zbraň byla totiž pro americký trh schválena ATF jen několik dní před výstavou, po více než roce přísného posuzování. Nakonec však Stribog s velkou rezervou získal dostatečný počet bodů a tak se ho zákazníci již brzy dočkají na pultech svých obchodů.

Od prvního dne výstavy si Stribog, konkrétně se jedná o upravenou pistolovou (nejkratší) verzi postavenou na polymerním rámu s hlavní délky 8 "opatřenou závitem s krytkou a záslepkou nahrazující pažbu, získal velkou pozornost nejen návštěvníků, ale i médií, které se kolem nového přírůstku do portfolia importovaných zbraní GP točily prakticky bez přestávky. Stribog v USA určitě zaujme férovou cenou, přičemž si ale zachovává velkou míru modularity, na stále populárnější build projekty, a to ne jen štědrou přítomností lišt Picatinny a key-mod ale například i možností instalace adaptéru na pažbu a dalších prvků umožňující výraznou individualizaci zbraně.

Výrobce nedávno oznámil blížící se představení inovované verze celé řady Stribog pod označením A3, která by se měla prodávat paralelně s aktuální řadou A2, přičemž poskytne zákazníkům možnost zakoupit si zbraň takříkajíc ve vyšší výbavě. Ta by měla mimo jiné zahrnovat polouzamykaný dvojhmotý závěr s opožděným otevíráním, dělenou napínací páku, a několik dalších vylepšení, čímž výrobce do cenově dostupné zbraně zahrne prvky, na které jsme byli dosud zvyklí jen u výrazně vyšších cenových kategorií.

Kromě Stribog A3 výrobce chystá pro rok 2018 i další novinky, jako sportovní modely X-Calibur Match a Match CO, malorážky CP22 a K22 TS ve dvou variantách s 6 "a 8" hlavní a jiné, přičemž tyto budou během roku postupně představeny i na těchto stránkách.

Štítky

zbraně Grand Power x-calibur stribog las vegas veletrh shot show

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články