Frýdek-Místek – v pořadí již devadesátého pátého Gentlemana silnic jsme dnes ocenili ve Frýdku-Místku.

Datum: 15.05.2014 | Autor: por. Mgr. Vlastimil Starzyk

Česká pojišťovna a Policie České republiky dnes ocenila statečného řidiče sanitky třinecké nemocnice, který zachránil život muži, kterého za volantem postihl infarkt.     

 

Martinu Kučerovi patří velký dík a palec nahoru - PČR

 

Tato vážná situace se odehrála 11. března krátce před polednem na silnici vedoucí z Třince do Jablunkova. Jednapadesátiletý řidič za jízdy upadl do bezvědomí a ztratil kontrolu nad vozidlem. Naštěstí si této nezvyklé situace všimla jeho manželka, která seděla na místě spolujezdce a včas zatáhla ruční brzdu. Kolizi však již nedokázala zabránit a nekontrolovaný automobil narazil do svodidel. V této chvíli již muž neměl hmatatelný tep, nedýchal a byl v přímém ohrožení života. Nastalé situace si všiml okolo projíždějící řidič sanitky, který rozvážel pacienty. Neváhal, otočil vozidlo a byl rozhodnutý situaci řešit!      

 

                                                                                                               
„Když jsem přiběhl k autu, viděl jsem na místě bezvládně sedícího muže. Nedýchal a neměl hmatný puls. Začal jsem ho resuscitovat přímo v autě. To však nepomáhalo a tak jsem musel použít defibrilátor, který máme v sanitce,“ popisuje oceněný Gentleman silnic rychlý a dramatický spád událostí.

 


Dnes již víme, že nebýt aktivního a mimořádného zásahu pětatřicetiletého zachránce, tak by muž, který dostal za volantem infarkt zemřel. A právě za tento obdivuhodný čin byl dnes statečný zachránce oceněn certifikátem „Gentleman silnic“, který je společným projektem České pojišťovny a Policie České republiky. Z rukou zástupce vedoucího územního odboru Frýdek-Místek, pana plukovníka Mgr. Dušana Dzuby převzal písemné poděkování za jeho čin, certifikát „Gentleman silnic“ a upomínkové předměty. Zástupce pojišťovny pak oceněnému předal hodnotný dárek ve formě mobilního telefonu.

 

Oceněný p.Kučera - PČR

 

Celý slavnostní akt, za přítomností televize a tisku proběhl ve frýdecko-místecké pobočce České pojišťovny. Policie společně s Českou pojišťovnou chce tímto projektem, který letos slaví desetileté výročí, nejen poděkovat hrdinům na našich silnicích, ale také motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní.

Štítky

ocenění gentleman silnic

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: