Fiktivní volavka prozradila tisíce pedofilů po celém světě – policie o nich již ví

Datum: 06.12.2013 | Autor: Michal Misík

Rozsáhlá online akce s největší návnadou v podobě desetiletého filipínského děvčátka „Sweetie“, neboli Zlatíčka, sklidila neočekávaně velkou vlnu očekávaných reakcí. Celosvětově totiž Sweetie umožnila odhalit přes 1000 osob s poruchou sexuální preference - pedofilií.
  

V současné době je riziko ohrožení nebo zneužívání anebo nabádání k čemukoliv nezákonnému umocněno snadným přístupem dětí, mladistvých i důchodců, tedy z hlediska ohrožení zvenčí rizikových skupin, k novým médiím, zejména k internetu. Blok lidské odpovědnosti za činy, jejž způsobuje anonymita komunikace přes internet skrze vystrojení falešné identity, mnohá individua podněcuje a motivuje k páchání činů, které by v reálném životě nebyla s to uskutečnit.   


Dva a půl měsíce trvající akce nizozemské organizace dětské charity Terre des Hommes s imaginární desetiletou holčičkou filipínského původu Sweetie (viz foto) skončila, ve smyslu potlačení negativního fenoménu internetové pedofilie, velice úspěšně. Například v USA nasměrovala policisty na stopu 254 osob se specifickou poruchou sexuální preference, ve Velké Británii vedlo pátrání k 110 takovýmto jednotlivcům, z Indie zaútočilo 103 deviantů, v Německu 44, přičemž celosvětovým úhrnem umožnila Sweetie odhalit přes 1000 z nich. Všichni tito tzv. sexuální predátoři požadovali po „nickname“ Sweetie, aby se přes webovou kameru za úplatu prezentovala při intimnostech nejrůznějšího charakteru.

  

Samotní pracovníci Terre des Hommes ukrytí za identitou Sweetie měli za úkol představit pouze prezenci tohoto děvčátka na pravděpodobně nejproblémovějších videochatech, avšak nikoliv nabízet jakékoliv sexuální služby na dálku. Ty měly být po Sweetie až požadovány. Údaje o všech nezákonných činech požadovatelů nepřístojností po nezletilé byly postoupeny Interpolu a pachatelé si již mohou být jisti, že o své dosavadní internetové „neviditelnosti“ a nepolapitelnosti mohou nyní hovořit pouze v minulém čase.

 

foto: telegraph.co.uk, grookie.com

 

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: