Elektrické motocykly pro LAPD

Datum: 09.10.2014 | Autor: Michal Voska

Amerika, země zaslíbená elektromobilům, elektropřibližovadlům typu Segway zkouší další možnosti. V tomto případě sáhla policie z Los Angeles po elektrických motocyklech. Jde o zkušební program, kdy se ukáže, zda-li jsou elektromotocykly plnohodnotným nástupcem klasických motocyklů pro hlídkovou službu.

 

Motocykly Zero - zdroj LAPD

 

Motocykly jsou zkoušeny dva, Brammo Empulse LE a Zero Motorcycles DS. Brammo dosahuje rychlosti až 100 mil (cca 161 kilometrů) a dojezd na jedno nabítí se v závislosti na způsobu jízdy pohybuje do 100 mil. Cena činí téměř 25.000 dolarů (450.000 korun). Druhý typ, Zero dosahuje maximální rychlosti 95 mil (150 kilometrů) a dojezd činí až 132 mil (cca 210 kilometrů). Cena tohoto modelu je dokonce nižší a to necelých 18.000 dolarů (přibližně 330.000 korun). Pro srovnání - současné benzínové motocykly používané ve službách LAPD stojí zhruba 35.000 dolarů (přibližně 640.000 korun) při průměrné spotřebě okolo 9 litrů benzínu na sto kilometrů (61 mil).

 

Z výše uvedeného plyne, že úspora není pouze v pohonných hmotách, ale rovněž i v ceně motocyklu. LAPD, v závislosti na výsledky testů a jejich vyhodnocení chce zakoupit nejméně 400 elektrických motocyklů. Ty budou samozřejmě primárně určeny k ,,městské" hlídkové činnosti, nikoliv pro potřeby dálničních hlídek. Tam se i nadále počítá s klasickou, benzínovou motorizací.

 

Motocykl Brammo zdroj: LAPD

 

Tlak na policejní složky vyvíjí řada městských úředníků. Důvody jsou zřejmé - ekologie, body k dobru při volbách v očích voličů, ale též zřejmě i ušetření nákladů. Což je nicméně sporné s ohledem na počet hodin nutných k dobíjení, tedy odstavení z provozu a s ohledem na životnosti baterií, počet nabíjecích cyklů a následnou cenu výměny za novou.

Štítky

lapd elektro motocykly

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

5 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: