Dny NATO 2016 - dopravní informace

Datum: 08.09.2016 | Autor: kpt. Mgr. Marek Dvořák

Informace k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v souvislostí s akci Dny NATO v Ostravě & Dny Vzdušných sil Armády České republiky

 

 

Na zajištění dopravní obslužnosti, bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v okolí areálu letiště a jeho příjezdových komunikacích se budou podílet desítky policistů Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje a k dispozici bude i vrtulník Letecké služby Policie České republiky.

 

I přes toto maximální nasazení sil a prostředků ze strany Policie České republiky je vzhledem ke kumulaci tak vysokého počtu vozidel na jednom místě v předmětné době, zajištění zcela plynulého provozu po oba dny velmi komplikované. Proto jako každoročně avizujeme existenci kolon. Největší nápor v dopravě byl v uplynulých letech zaznamenáván v době od 7.00 hodin do zhruba 12.00 hodin. Zejména se jedná o komunikace v obci Mošnov, konkrétně o silnici I. třídy č. 58 mezi Ostravou a Příborem a II. třídy č. 464 spojující Mošnov s dálnicí D1 (EXIT 336).

 

Vzhledem k těmto skutečnostem doporučujeme opět návštěvníkům využít možnosti alternativní dopravy do místa konání akce. Využít lze vlakového spojení do železniční stanice Mošnov, Ostrava Airport, eventuálně Studénka, reálná je možnost dorazit na jízdním kole a toto si bezpečně uložit už do jedné ze tří koláren.

 

Řidičům, kteří se i přesto rozhodnou cestovat osobním vozidlem, doporučujeme vyjet včas a počítat s případným zpožděním. Upozornění směřujeme rovněž cestujícím, kteří mají v den konání akce plánován odlet z Letiště Leoše Janáčka Ostrava. S ohledem na aktuální dopravní situaci se obvyklý čas, potřebný k dojezdu na letiště, může prodloužit i o desítky minut.

 

Každopádně platí důrazný apel na všechny účastníky silničního provozu, aby respektovali pokyny policistů a organizátorů a řídili se dopravním značením.

 

Policisté spolupracují v oblasti dopravy se všemi zainteresovanými subjekty a aktuální informace bezodkladně předávají pro využití internetových portálů s dopravními informacemi a dalších veřejně dostupných zdrojů. Je zřízena také informační linka Policie České republiky: + 420 596 110 927, která bude v provozu po oba víkendové dny konání akce od 7.00 hodin do 18.00 hodin. Policisté jsou prostřednictvím této telefonní linky připraveni poskytovat informace o aktuálních objízdných trasách a dopravních komplikacích.

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: