Diabetici besedovali s vedením kutnohorské policie

Datum: 18.02.2014 | Autor: Por. Mgr. Vendulka Marečková


O tom, že na preventivní působení kladou policisté Kutnohorska zvláštní důraz, se mohli dne 17. února 2014 v odpoledních hodinách přesvědčit členové svazu diabetiků Kutná Hora. V Domě zahrádkářů na své členské schůzi přivítali opakovaně vedoucí Územního odboru kutnohorské policie, plk. JUDr. Blanku Matějů, por. Mgr. Vendulku Marečkovou z preventivně informační skupiny a nově přizvaného Ing. Miroslava Polácha z BESIPu.

 

Diskuze diabetiků a BESIPu s PČR - zdroj PČR

 

Policisté více jak padesátce přítomným poskytli bezpočet cenných rad, jak si mohou sami chránit sebe i svůj majetek, jak nedávat pachatelům trestné činnosti zbytečně šanci a jak spolupracovat s policií, aby byl výsledek efektivní a hmatatelný.

 


Přítomní byli hlavně upozorněni na případy podomních obchodníků, kteří navštěvují nejen na vesnicích osaměle žijící starší osoby, nebo nemohoucí důchodce a nabízejí jim k prodeji různé zboží (nádobí, deky, příbory, porcelán), nebo se představují jako pracovníci různých firem a úřadů. Důvěru seniorů si získávají slušným vystupováním!! Pod různými záminkami se snaží dostat do bytu, kdy jejich cílem je zjistit, kde má majitel uschované našetřené peníze, odvést jeho pozornost a v nestřeženém okamžiku jej okrást. Někteří podvodníci jsou neodbytní a nebojí se užít proti seniorům i násilí. Po provedené krádeži okamžitě odjíždějí osobními vozidly a přesouvají se jinam.

 


Seniorům bylo doporučeno, aby nevpouštěli do svých obydlí cizí osoby pod jakoukoliv záminkou, v případě prodeje zboží a služeb dali jasně najevo, že o ni nemají zájem. Pracovníci úřadů a firem, zpravidla svoje návštěvy hlásí předem. Další rada byla, aby si svoji bezpečnost zajistili uzamykáním vstupních dveří na pozemek a rodinných domů, instalací a používáním bezpečnostního řetízku, přídavného zámku či panoramatického kukátka a tím zamezili volný vstup cizím osobám. V případě výskytu těchto podezřelých osob, okamžitě kontaktovali policii na linku 158.

 


Závěrem besedy byla otevřená diskuze, a poté byly všem přítomným rozdány letáky 
s nastíněnou preventivní tématikou, předáno DVD nosič s názvem Nebezpečný věk 
a samolepky Policie ČR radí seniorům s důležitými telefonními čísly.

 


Besedy ve stejném duchu budou pokračovat i v nejbližších dnech a to 24. února 2014 
v restauraci Česká koruna Kutná Hora – Sedlec od 14:30 hodin a s oddílem TJ Turista Kutná Hora od 15:00 hodin v jejich klubovně.

Všechny seniory srdečně zveme.

Štítky

senioři policie prevence

Ohodnoťte článek počtem hvězdiček

Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.

0 / 10

Související články

Přidej komentář
Váš příspěvek do diskuze: